اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹

رابطه مجرد بودن با عزت نفس

رابطه مجرد بودن با عزت نفس
آرزوکیهان

آخرین تحقیقات علمی انجام شده نشان می‌دهد که مجرد ماندن عزت نفس شما را بالا می‌برد و فواید جسمی و ذهنی زیادی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، با وجود این یافته‌ها هنوز افراد زیادی بر این باورند که این ایده می‌تواند وحشتناک بوده و تنها رمز موفقیت و خوشبختی در ازدواج نهفته است.

«کارولین مولر» روان شناس در این باره گفت: «هنگامی که با مریض‌های خود صحبت می‌کنم اکثرشان از تنها بودن می‌ترسند. به همین دلیل به هر رابطه ناسالمی تن می‌دهند. اغلب افراد به احساس رضایت اندکی که در یک رابطه دارند اکتفا کرده و جذب آن می‌شوند و می‌خواهند این رابطه ادامه یابد. اما این رابطه می‌تواند برایشان عواقب خطرناکی نیز به دنبال داشته باشد زیرا انتخاب یک فرد سالم و عاشق کاری بسیار دشوار است تا بتوانید مدت زمان طولانی عمرتان را با وی سپری کنید. به نظر کارشناسان تنها بودن بهتر از بودن با فردی ناسالم است که دارای مشکلات روحی است و این بیماری را به شریک زندگی خود نیز منتقل می‌کند.»

وی افزود: «اغلب مردم از تنها ماندن می‌ترسند. آنها نمی‌دانند که تنها بودن فرصتی مناسب است که خود را بیشتر بشناسند و یاد بگیرند که خود را بیشتر دوست داشته باشند. یک شریک بد در زندگی می‌تواند باعث عقبگرد شما شود. او می‌تواند مانع رشد و شکوفایی استعدادهای شما شود. ازدواج تنها در شرایطی سازنده است و پیشنهاد می‌شود که شما شریک خود را به خوبی بشناسید و مطمئن شوید او فردی سالم است و در کنار شما به پیشرفت‌هایتان کمک می‌کند.»

در صورتی که تنها هستید استقلال عاطفی خود را یافته و ثبات بیشتر شخصیتی و عزت نفس تان بالا می‌رود. این زمان به شما فرصت می‌دهد که در آینده فردی مناسب را انتخاب کرده و خود را تسلیم هر گونه روابطی نکنید. ترس از تنها ماندن می‌تواند ضربه‌های مهلکی به فرد وارد کند. باید بدانید به اندازه کافی قوی هستید تا بتوانید زندگی را در دست گرفته و تا یافتن فردی مناسب صبر کنید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.