اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

۱۲ عضو یک گروه راستگرای تروریستی در آلمان بازداشت شدند

۱۲ عضو یک گروه راستگرای تروریستی در آلمان بازداشت شدند

دادستانی کل آلمان ۱۲ نفر از اعضا و حامیان یک گروه تروریستی راست افراطی را دستگیر کرد. در میان دستگیرشدگان یک کارمند پلیس نیز دیده می‌شود.

هفته‌نامه اشپیگل نوشته است که سلاح گرم نیز در حین بازداشت این افراد کشف‌ شده است.

به گزارش ایسنا، هفته‌نامه آلمانی اشپیگل در گزارش مربوط به دستگیری اعضای یک گروه تروریستی راست افراطی که در ایالت‌های مختلف آلمان فعالیت می‌کردند نوشته است مأموران تحقیق چندین اسلحه از جمله سلاح‌های خود ساخته کشف کردند. به نوشته اشپیگل عامل حمله به یهودیان در شهر هاله آلمان نیز سلاح گرم خودساخته به همراه داشته است.

رسانه‌های آلمان نوشتند که دستگیری تروریست‌های راستگرا در شش ایالت این کشور از جمله در بادن- ورتمبرگ، بایرن، ساکسن-آنهالت، نوردراین-وستفالن و نیدرزاکسن همزمان انجام گرفته است.

به گزارش دویچه وله اعضای این گروه تروریستی راستگرا حملات به سیاستمداران، پناهجویان و مسلمانان را برنامه‌ریزی کرده‌ بودند. دادستان کل آلمان گفته است: «هدف تروریست‌های افراطی راستگرا متزلزل کردن نظم اجتماعی و سیاسی و نهایتا نابودی آن بوده است.»

این گروه قصد داشت از طریق اعمال خشونت شرایطی مشابه یک جنگ داخلی در داخل آلمان ایجاد کند.

گروه تروریستی یاد شده در سپتامبر ۲۰۱۹ تأسیس شده است و طبق گفته دادستانی آلمان، پنج عضو دارد. چهار نفر از آنان دستگیر شده‌اند. به‌نوشته هفته‌نامه اشپیگل رهبر این گروه ورنر ۵۳ ساله اهل شهر آوگسبورگ ایالت بایرن آلمان است. آوگسبورگ یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان است و حدود ۲۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.

افراد بازداشت‌شده از چت‌روم‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند اما چندین بار نیز ملاقات حضوری داشتند. گفته می‌شود هشت نفر دیگر از حامیان این گروه نیز بازداشت شدند که  قصد داشتند با پول و اسلحه از گروه اصلی حمایت کنند. همه این افراد اکنون در بازداشت هستند.

هربرت رویل، وزیر امور داخلی ایالت نوردراین-وستفالن آلمان گفته است که یکی از افراد بازداشت شده کارمند پلیس بوده است. رویل از تعلیق خدمت این فرد در پلیس خبر داد. طبق اطلاعات هفته‌نامه اشپیگل پلیس بازداشت شده در حلقه حامیان شبکه تروریستی راست‌گرا بوده است./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/

خطرناکترین نقشه تروریستی در عراق خنثی شدکپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.