اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
جزئیات کامل مراسم چهلم سردار سلیمانی

سردار سلامی: موشک‌هایمان را پای صندوق‌های رای به قلب آمریکا و اسرائیل می‌زنیم/ سردار فدوی: شهادت سردار سلیمانی یکی از خباثت‌های آمریکا بود

سردار سلامی: موشک‌هایمان را پای صندوق‌های رای به قلب آمریکا و اسرائیل می‌زنیم/ سردار فدوی: شهادت سردار سلیمانی یکی از خباثت‌های آمریکا بود

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: دست از پا خطا کنید هر دویتان را می‌زنیم/ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بیش از ۴۱ سال است آمریکایی‌ها علیه ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شرارت و خباثت انجام می‌دهند و شهادت سردار قاسم سلیمانی هم یکی از همین خباثت‌ها بود.

حسین سلامی در مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در مصلی امام خمینی، گفت:  موشک‌هایمان را پای صندوق‌های رای به قلب آمریکا و رژیم صهیونیستی شلیک می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی خون‌بهای آرامش یک ملت بود، گفت: وقتی سلیمانی وارد میدان جنگ با صهیونیست‌ها شد، فلسطینی ها با سنگ می جنگیدند، او کاری کرد که امروز غزه، کران باختری و شمال فلسطین میدان فوران آتش علیه صهیونیست‌هاست و اسرائیل را حبس کرده است.

سردار سرلشکر حسین سلامی عصر پنجشنبه در مراسم اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: چهل روز است رخسار زیبای سردار بزرگ و تکرار نشدنی جبهه مقاومت اسلامی سپهبد شهید سلیمانی و دیگر شهدای همراهشان را ندیده ایم، اما با رخسار معنوی و سیمای ملکوتی و حضور آسمانی. آنان در این چهل روز زندگی کردیم.

وی ادامه داد: امشب قاسم با زبان اسماعیل با ما سخن گفت. دستیابی به شخصیت این مجاهد بی نظیر برای ما امکان پذیر نیست. شهید سلیمانی قلبها را تسخیر و چشم ها را اشک آلود کرده است؛ جهان را با بعثت و برانگیختگی جدیدی روبرو ساخته است.
سردار سلامی گفت:‌ستایش و تکریم ابعاد عظیم این شخصیت بزرگ فقط با کلمات الهی قرآن امکان پذیر است. حاج قاسم محصول نماز شب بود. سلیمانی در مقابل دشمنان مانند کوه استوار بود و صلابت صخره ها را در مقابل دشمنان به نمایش می گذاشت. زره او پشت نداشت و هیچ وقت به دشمن پشت نمی کرد.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد‬: خدا به او مقام محمود بخشید، او بارقه‌ای از جلوه محمود را در وجود خود جلوه گر ساخته بود.
سردار سلامی ادامه داد: او مصداق آیه "مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ" بود، قاسم در مقابل دشمن‌ها مانند کوه استوار بود، از امیر مومنان آموخته بود که اگر کوه‌ها بجنبند، نباید بجنبد و در مقابل دشمن گام هایش استوار بود و زره‌اش پشت نداشت و به دشمن پرپشت نمی کرد، اما برای مومنان، در مقابل پدر مادر و مردم جای جای دنیا رئوف،خاکی، خاضع و بال محبتش برای آنها باز بود.
وی با بیان اینکه خدا را دوست می داشت و خداوند او را دوست می‌داشت و در راه خدا جهاد می‌کرد، گفت: ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نکرد. همیشه در هجرت بود و می‌دانست هجرت روح جهاد است؛ او احیاگر مکتب شهادت و جهاد بود. در زمانی که دشمنان می‌گفتند "از وین تا برلین از شرق تا غرب کاری می‌کنیم که همه جوانان شلوار جین و کفش‌های نایک بپوشند، بر پیشانی جوانان پیشانی‌بند جهاد و شهادت بست.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه حاج قاسم نه پشت میز و نه خانه نشین بود، گفت : بیابان‌ها او را بیشتر از خیابان‌ها می‌شناختند. هندوکش و دره پنجشیر و بامیان در افغانستان او را بهتر از افغانستانی ها می‌شناختند.

وی ادامه داد: هرجا مظلومی بود، قاسم و سپاهش آنجا بودند و می جنگیدند و سپر بلای امت بودند و مانند مالک اشتر همواره به خیمه دشمن نزدیک بود.

فرمانده کل سپاه گفت: تکه کلام قاسم این بود که «فدای شما بشوم»، این صرفاً یک کلمه نبود، بلکه حرف دل او بود تا برای مردم فدا شود. او تکیه گاه و دلنشین بود؛ او رخساره میدانی ولی‌فقیه بود و جز به اوامر رهبر عظیم الشأن‌مان به چیز دیگری نمی‌اندیشید.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه هر آنچه اجرا می‌کرد دقیقا همانی بود که رهبرمان فرموده بود، عنوان کرد: او دلداده حضرت فاطمه بود و برای خود عالمی داشت که ما را یارای شناخت دنیای روحانی او نیست.

وی گفت: در آخرین پیامک‌های دختر عزیزش به دختر من در نزدیکی‌های شهادت این بود که بابا ۲۰ روز است نیامده، دلم برای او تنگ شده دعا کنید، برگردد.

فرمانده سپاه با بیان اینکه قاسم سلیمانی خون‌بهای آرامش یک ملت بود، عنوان کرد: وقتی او وارد میدان جنگ با صهیونیست‌ها شد، فلسطینی ها با سنگ می جنگیدند، او کاری کرد که امروز غزه، کران باختری و شمال فلسطین میدان فوران آتش علیه صهیونیست‌ها است؛ به طوریکه دور خود دیوار کشیدند، حاج قاسم اسرائیل را حبس کرده بود.

سردار سلامی ادامه داد: او در میدان جنگ لبنان برابر صهیونیست‌ها مستقیما در میدان حضور داشت، زندگی در خطر، هنر او بود. او در مدیترانه ایستاد تا مسلمانان در خطر قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه او سیاست آمریکایی‌ها برای ایجاد خاور میانه جدید را به شکست کشاند، تاکید کرد: حاج قاسم آنقدر قدرت ساخت که اگر صهیونیست‌ها بیخ مرزشان کمی گوش شنوا داشته باشند، زبان ایرانی‌ها، حجازی‌ها، لبنانی‌ها و پاکستانی‌ها را خواهند شنید.

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان یک مقام صهیونیست درباره اینکه با آمریکایی‌ها برای زدن ایرانی‌ها در سوریه و عراق تقسیم کار کرده‌ایم، گفت: به آنها می‌گوییم که اشتباه می کنید مثل همیشه، به شما می‌گوییم و این کلام با عمل همراه است دست از پا خطا کنید هر دوی شما را می زنیم.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: بارها به آنها گفته‌ایم روی آمریکا حساب نکنید، آنها یا دیر می‌رسند یا نمی‌رسند، اگر می‌خواهید حسابی اینگونه باز کنید حتما به دریا نگاه کنید چراکه آنجا نقطه نهایی سکونت شماست.

فرمانده کل سپاه  گفت: به سهم خودم به‌عنوان یک سرباز کوچک فدایی ملت، قدم‌های شما را می‌بوسم آنجا که همه آمدید و حاج قاسم و یارانش را به خدا سپردید. دستیابی به شخصیت  این مجاهد بی نظیر برای ما امکانپذیر نیست، سردار سلیمانی قلب ها را تسخیر و چشم ها را اشک آلود کرده و شهادت او جهان را با بعثت و برانگیختگی جدیدی روبرو کرده است.
ادامه دارد...

سردار علی فدوی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهید سلیمانی در سالیان اخیر همه برنامه آمریکایی‌ها را در منطقه بر هم زده بود،.

وی افزود: ایران در برابر شرارت بزرگ آمریکایی‌ها که ایجاد داعش در منطقه بود، ایستادگی کرد و آمریکا فرمانده اصلی نیروهای مقابله‌کننده با داعش که آنها را شکست داده بود، به شهادت رساند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: با شهادت سردار سلیمانی و مراسم‌های تشییع و گرامیداشت باشکوهی که پس از آن در نقاط مختلف جهان برگزار شد، همه دنیا فهمیدند آمریکا فرمانده اصلی مقابله‌کننده با داعش را به شهادت رسانده است.

سردار پاکپور: راه حاج قاسم سلیمانی تا نابودی همه تروریست‌ها و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت

سردار محمد پاکپور در حاشیه مراسم اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: خود آمریکایی‌ها تروریست هستند و باید بدانیم که حاج قاسم سلیمانی در برابر آنها ایستاد و او بود که مبارزه علیه تروریست را شروع کرد که در برخی مراحل هم به پایان رسید.

وی با بیان اینکه مردم دنیا شاهد هستند و دقیقا می‌بینند که چه کسی و چه قشری داعش را شکست داد، گفت: راه حاج قاسم سلیمانی تا نابودی همه تروریست‌ها و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: امروز می‌بینیم که خون شهید سلیمانی از وجود خود سردار سلیمانی بیشتر خود را نشان داد.

آیین چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم  سلیمانی بعد از نماز مغرب و عشا در مصلی تهران آغاز شد.

در این مراسم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه،  سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه، سردار محمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه و اقشار مختلف مردم حضور دارند.


فیلمی از نوحه خوانی محمود کریمی در مراسم چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در مصلای تهران

خبر تکمیل می‌شود

 

جزئیات مراسم چهلم سردار سلیمانی/ سردار فدوی: شهادت سردار سلیمانی یکی از خباثت‌های آمریکا بود

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.