اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

ادغام آب‌وفاضلاب روستایی و شهری در مازندران

ادغام آب‌وفاضلاب روستایی و شهری در مازندران

شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی مازندران با حکم وزیر نیرو و در راستای ارتقاء راندمان کار و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های آب‌رسانی به صورت رسمی یکپارچه و در هم ادغام شدند.

استان مازندران چهارمین استان در بین ۳۱ استان کشور است که شرکت های آبفای شهری و روستایی آن در راستای سیاست های وزارت نیرو در دولت دوازدهم به صورت یکپارچه و تحت یک مدیریت از این پس فعالیت می کند.

وزیر نیرو روز پنجشنبه در جریان سفرش به مازندران در حاشیه مراسم افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهر ساری حکم یکپارچه سازی این دو شرکت را اعلام کرد.
بر اساس حکم وزیر نیرو ، مجید عبداللهی که پیش از این به به عنوان مدیرعامل شرکت آبفای روستایی، حدود یک سالی نیز سرپرستی شرکت آبفای شهری  را به طور همزمان در پی بازنشسته شدن مدیرعامل سابق بر عهده داشت به صورت رسمی به عنوان نخستین مدیرعامل آب و فاضلاب استان مازندران معرفی شد.
بر اساس آمار ، حدود ۸۰ درصد از روستاها و ۱۰۰ درصد شهرهای استان مازندران از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.

تنها در دولت تدبیر و امید بیش از ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری روستاهای مازندران از آب شرب بهداشتی و سالم با اعتبار ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی برخوردار شدند.
رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح پروژه های آب و برق به استان مازندران سفر کرد و در این سفر افزون بر ۸ هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه آب و برق به بهره برداری رسید./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.