اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

سفارش ساخت بوئینگ در ژانویه صفر شد

سفارش ساخت بوئینگ در ژانویه صفر شد

غول هوافضای آمریکا، بوئینگ، برای اولین بار در ۶۰ سال اخیر نتوانست در ماه گذشته هیچ سفارشی به دست بیاورد و تنها ۱۳ هواپیما را به مشتریان خود تحویل داد.

 غول هوافضای آمریکا، بوئینگ، برای اولین بار در ۶۰ سال اخیر نتوانست در ماه گذشته هیچ سفارشی به دست بیاورد و تنها ۱۳ هواپیما را به مشتریان خود تحویل داد. چنین عملکردی نشان از تشدید فشار بحران ۷۳۷ مکس بر این شرکت دارد.

هواپیماهای تحویل شده شامل ۶ جت ۷۸۷ دریم‌لاینر، ۲ جت ۷۷۷ اس و ۷۶۷ اس و ۳ جت ۷۳۷ ان‌جی بودند. در ماه ژانویه بوئینگ هیچ هواپیمای مکسی تحویل نداد. این مدل از هواپیما همچنان به دنبال ۲ سقوط مرگبار از آنکه منجر به مرگ ۳۴۶ نفر شد، زمین‌گیر هستند.

---

در حالی که معمولاً آغاز سال برای هواپیماسازها با یک ماه بسیار کم سفارش همراه است، رقیب اروپایی بوئینگ، ایرباس، توانست ۲۷۴ سفارش ثبت کند که دو فروش بزرگ آن به ایرلاین‌های آمریکایی بوده است. ایرباس در این ماه ۳۱ هواپیما را به مشتریان خود تحویل داد.

فقدان سفارشات جدید در ماه ژانویه به دنبال ثبت اولین ضرر سالانه بوئینگ از ۱۹۹۷ تا کنون در سال گذشته، اتفاق می‌افتد. این شرکت در سال ۲۰۱۹ با ضرری ۶۳۶ میلیون دلاری روبرو شد.

/مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.