اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

جزئیات ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر و بازار تهران

جزئیات ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر و بازار تهران

شهردار منطقه 11 گفت:خیابان ولیعصر (عج) با توجه به اهمیتی که دارد و با توجه به عناصر تاریخی که در آن قرار گرفته به عنوان مرکز خرید عمده مردم در شب عید قلمداد می شود؛ متأسفانه این مسیر پیاده راه کوچکی دارد و هنگامی که حجم قابل توجهی از مردم مراجعه می‌کنند قابلیت سرویس دهی مناسب را ندارد.

نصرالله آبادیان در تشریح روند ساماندهی دستفروشان در محدوده منطقه 11 گفت: خوشبختانه تجربه خوبی در سطح منطقه 11 در موضوع دستفروشان رقم خورد که در جریان آن کار مشترکی میان شهرداری تهران، نیروی انتظامی و اتحادیه و امور صنفی انجام شد و با مصوبه‌ای که از شورای تأمین شهرستان تهران داشتیم نسبت به پاکسازی خیابان ولیعصر(عج) اقدام کردیم.

وی افزود: خیابان ولیعصر (عج) با توجه به اهمیتی که دارد و با توجه به عناصر تاریخی که در آن قرار گرفته به عنوان مرکز خرید عمده مردم در شب عید قلمداد می شود؛ متأسفانه این مسیر پیاده راه کوچکی دارد و هنگامی که حجم قابل توجهی از مردم مراجعه می‌کنند قابلیت سرویس دهی مناسب را ندارد و اگر در این شرایط دستفروشان نیز حضور داشته باشند مشکلات بسیاری ایجاد می‌شود.

شهردار منطقه 11 ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای تأمین شهرستان تهران توانستیم مجوزهای قضایی لازم را دریافت کنیم و با هماهنگی و همکاری قابل تقدیر نیروی انتظامی، ساماندهی دستفروشان در 8 ماه گذشته در سطح محدوده محقق شد.

وی تاکید کرد: پس از پاکسازی بازار تهران با توجه به اینکه اکثر دستفروشان محدوده در صنف پوشاک فعالیت داشتند و جذابیت منطقه 11 اکثرا در این منطقه رسوب کردند؛ لذا با مصوبه شورای تأمین توانستیم بستر مقابله مناسب را فراهم کنیم البته مقابله ما در راستای سیاست‌های کلی شهرداری تهران و در نظر گرفتن مشکلات معیشتی موجود در جامعه بود. در حقیقت در برخورد با این موضوع مسائل معیشتی و ملاحظات اجتماعی به دقت مدنظر قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:سرگذشت دستفروشی که به چهره اول فضای مجازی تبدیل شد

شهردار منطقه 11 در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه برخی از دستفروشان نیازمند این کار هستند، افزود: متأسفانه در میان این افراد برخی مافیا و سودجو هستند و دست به اقدامات غیرمجاز می‌زنند؛ لذا با کمک نیروی انتظامی دستفروشان واقعی شناسایی شده‌اند تا در زمان و مکان مناسب ساماندهی شوند و این کار توسط شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران محقق می‌شود.

وی افزود: بی تردید برخورد با موضوع دستفروشان کار مستمری است و قطعا ادامه خواهد داشت. در این راستا شرکت ساماندهی مشاغل لیست دستفروشان واقعی را از ما درخواست کرد و امروز این لیست در اختیار این شرکت قرار گرفته است تا افرادی که سرپرست خانوار هستند و یا به دلایل دیگر نیازمند هستند در منطقه 11 یا سایر مناطق ساماندهی شوند. امیدواریم شهروندان نیز همکاری کنند و از دستفروشان تنها در قالب مکان‌هایی که ساماندهی شده‌اند، خرید کنند./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.