اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

هوش مصنوعی 250 پهپاد را کنترل می کند

هوش مصنوعی 250 پهپاد را کنترل می کند

گروهی از محققان از سازمان دارپا بودجه ای دریافت کرده اند تا یک سیستم هوش مصنوعی برای کنترل پهپادها بسازند.

محققان دانشگاه بوفالو در آمریکا گرنت تحقیقاتی ۳۱۶ هزار دلاری از سازمان DARPA دریافت کرده اند تا سیستم هوش مصنوعی بسازند که  قابلیت کنترل ۲۵۰ پهپاد را دارد.

محققان دانشگاهی برای ساخت این سیستم افرادی که بازی های ویدئویی انجام می دهند را هنگام کنترل انبوهی از واحدهای دیجیتالی نظامی در بازی هایی مانند «استارکرفت»، «استاریس» و «کمپانی هیروز» بررسی خواهند کرد.

آنها اطلاعاتی درباره واکنش بازیکنان نسبت به چالش های تاکتیکی مختلف جمع آوری و همزمان برخورد آنان با تغییرات غیر منتظره در میدان جنگ را نیز بررسی کردند.

سوما چودوری از دانشگاه بوفالو در این باره می گوید: ما به دنبال ساخت یک سیستم هوش مصنوعی نیستیم که فقط رفتار انسان ها را تقلید کند. ما می خواهیم  درک عمیق تری از حرکات انسان را بسازیم که این امر به پیشرفت هوش مصنوعی منجر می شود.

این گروه از محققان همچنین اطلاعات بیومتریک افراد را حین بازی رایانه ای جمع آوری کردند. آنها امیدوارند با ترکیب اطلاعات مربوط به تصمیم گیری در بازی رایانه و بازخورد بیومتریک بازیکنان، سیستمی ساخته شود که به گروه بزرگی از پهپادها کمک کند به طور مستقل فعالیت های پیچیده ای را هماهنگ کنند.

تمام این موارد به ساخت نقشه سه بعدی، حفط محیط امنیتی و کنترل پهپادها برای یک هدف نظامی خاص در منطقه ای ناشناخته کمک می کند.

چودروی می گوید: ما در این پروژه  قصد داریم سیستمی بسازیم که ۲۵۰ روبات زمینی و هوایی را در شرایط پیچیده کنترل کند./مهر

بیشتر بخوانیم: کلاهخودی که پهپادها را کنترل می کند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.