اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
معاون شهردار در واکنش به اعتراض مردم به پروژه استاد معین:

مردم حق اعتراض دارند/صدای مردم محلی باید به گوش مدیران شهری برسد

مردم حق اعتراض دارند/صدای مردم محلی باید به گوش مدیران شهری برسد

معاون شهردار تهران درباره اعتراضاتی که در جریان افتتاح پروژه استاد معین رخ داد، گفت: مردم حق اعتراض دارند، شهرداری تهران خود مجری برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بوده است تا صدای مردم محلی به گوش مدیران شهری برسد.

«محمدرضا جوادی یگانه» معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران؛ اعتراض حق مطلق مردم است، اما رویه و سطح‌بندی‌هایی دارد و باید براساس آنها دست به اعتراض زد.

وی درباره پیوست اجتماعی زیرگذر استاد معین که نتوانست مانع اعتراضات مردمی شود، گفت: همواره مساله احداث پروژه‌های شهری از احداث یک جاده گرفته تا پمپ بنزین محلی و حتی جانمایی مخازن زباله با منافع و مزاحمت‌هایی مواجه است. در پروژه استاد معین نیز همینگونه است و نمی‌توان ادعا داشت که همه مردم از احداث این پروژه راضی هستند، بلکه نارضایتی بخشی از مردم را نیز به همراه دارد.

او ادامه داد: در نتیجه با توجه به حضور همه گروه‌های ذی نفع و معترض باید یک تصمیم گرفت، چرا که پروژه‌ای با یک راه‌حل مشخص برای حل صد در صدی نارضایتی‌ها وجود ندارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران درباره اعتراضاتی که در جریان افتتاح پروژه رخ داد، گفت: مردم حق اعتراض دارند، شهرداری تهران خود مجری برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بوده است تا صدای مردم محلی به گوش مدیران شهری برسد.

بیشتر بخوانید: گلایه محسن هاشمی از صدا و سیما/بررسی اعتراض مردم به پروژه استاد معین

جوادی یگانه با تاکید بر اینکه در تصمیمات محله‌ای باید نظرات شورایاری‌ها اخذ شود، تصریح کرد: من همواره مدافع این بوده‌ام که در تصمیمات صرفا محله‌ای نظرات شورایاری‌ها اخذ شود و این امر در توسعه محله‌ای در حال انجام است و چه بسا توقع داریم مشارکت و نظردهی آنها بیشتر نیز باشد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: باید سعی کنیم در اجرای هر پروژه‌ای به نقطه بهینه‌ای برسیم که در آن منافع حداکثری تحقق می‌یابد. باید به این نکته توجه شود که با پیدا شدن نقطه بهینه نیز افراد ناراضی باز هم وجود خواهند داشت.

جوادی یگانه درباره تحقیق و بررسی پیوست‌های اجتماعی پروژه گیشا که قرار است در اسفندماه به بهره‌برداری برسد، گفت: ما نظرات مردم محله را از قبل گرفته‌ایم و باز هم در حال اخذ نظرسنجی از مردم هستیم. از اینکه نظر مردم در پروژه‌ها اخذ شود استقبال می‌کنیم، چرا که شهروند فعال و مشارکت‌پذیر نقطه قوت مدیریت شهری است و ما موظف هستیم پاسخگوی نظرات مردم باشیم، اما اینکه همه نظرات را بتوانیم اعمال کنیم ممکن نیست.

او ادامه داد: شهرداری براساس مصوبه شورای شهر در تصمیماتی که تاثیر آنها صرفا محله‌ای است موظف به اخذ نظرات شورایاری‌ها است و در حال اجرای این مصوبه هستیم، اما اخذ نظر با عمل به نظر متفاوت است و آن کسی که باید پاسخگوی تصمیمات باشد، مدیریت شهری است.

جوادی یگانه با تاکید بر اینکه اعتراض حق مردم است، گفت: اعتراض رویه و سطح‌بندی دارد و مردم می‌توانند یا از طریق شورایاری به منطقه نظر دهند و یا از طریق شورایاری به شورای شهر نظر دهند و همچنین از طریق خیریه‌ها و سمن‌ها و یا مطبوعات اعتراضات خود را اعلام کنند.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: راه ارتباط شهرداری با مردم و راه ارتباط شورایاری و شهرداری برای شنیده شدن نظرات مردم هیچگاه بسته نیست./ایلنا 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.