اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

پزشک قلابی به دام افتاد

پزشک قلابی به دام افتاد

پزشک قلابی که در زنجان از شهروندان کلاهبرداری می کرد ، شناسایی و دستگیر شد.

سردار رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: در پی مراجعه و شکایت تعدادی از شهروندان زنجان به پلیس این استان مبنی بر کلاهبرداری فردی از آنان به عنوان پزشک، بلافاصله موضوع به علت حساسیت خاص و ویژه، در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی، اظهار داشت: در بررسی‌ و تحقیقات صورت گرفته از سوی عوامل پلیس آگاهی زنجان مشخص شد متهم دستگیر شده با حضور در مراکز درمانی و معرفی به عنوان یکی از پزشکان معروف و به بهانه تهیه و خرید داروی ویژه بیماری‌های خاص، افراد سالخورده و بی سواد را فریب داده و از این طریق نسبت به کلاهبرداری اقدام می کند.

سردار جهانبخش افزود: ماموران آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی، فنی و پلیسی متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه، این پزشک قلابی و کلاهبردار را دستگیر و برای اثبات جرم به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های فنی به عمل آمده به جرم خود معترف شد، گفت : متهم با استفاده از این شیوه، پنج نفر از افراد سالخورده و بی سواد را فریب داده و بیش از ۴۵ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده بود که در این خصوص پرونده تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی و اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شد./ ایرنا

 بیشتر بخوانید/

پزشک قلابی فضای سایبری دستگیر شد

 

 

کپی