اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

ظریف: بگومگوهای خانگی ما را به حساب فاصله مردم نگذارید

ظریف: بگومگوهای خانگی ما را به حساب فاصله مردم نگذارید

هر کس در کنار آمریکا قهرمانان ملت‌های منطقه را تروریست بداند، قطعا آینده‌ای در این منطقه نخواهد داشت

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هر کس در کنار آمریکا، قهرمانان ملت‌های منطقه را تروریست بداند قطعا آینده‌ای در این منطقه نخواهد داشت.

محمدجواد ظریف عصر روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور رئیس جمهور و سفرای خارجی مقیم ایران برگزار شده بود، در سخنانی اظهار کرد: حضور پر شور مردم در مراسم تشییع و گرامیداشت شهید سلیمانی، اعلام انزجار از سیاست‌های آمریکا در منطقه بود.

وی خاطرنشان کرد: هر کس در کنار آمریکا قهرمانان ملت‌های منطقه را تروریست بداند، قطعا آینده‌ای در این منطقه نخواهد داشت.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: کسانی ۴۱ سال است در آرزوی پایان جمهوری اسلامی هستند و بر این اساس و فهم غلط هر روز سیاست‌های اشتباه قبلی خود را تکرار کرده و هر روز به بهانه‌ای دل خود را خوش می‌کنند که روز مورد انتظارشان فرا رسیده است و هر چه مردم ایران با حضور، اعلام نگرش و حمایت خود این دیدگاه را رد می‌کنند باز هم به بهانه‌ای بر دیدگاه غلط خود می‌مانند.

وی افزود: اگر نیاز بود مردم ایران به آمریکا اعلام کنند که با شما مخالفیم و سیاست‌هایتان را قبول نداریم، بهتر از حضور در مراسم گرامیداشت سپهبد شهید سلیمانی نمی‌توانستند این پیام را منتقل کنند و اگر مردم منطقه می‌خواستند به آمریکا بگویند که از سیاست‌های شما منزجر هستیم و نمی‌پذیریم که شما تروریسم را برای ما تعریف کنید چون خود سردسته آنها هستید بهتر از حضور در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی نمی‌توانستند این را اعلام کنند. جهان بار دیگر حماسه مردم ایران را فردا خواهد دید.

وی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود خطاب به دشمنان جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: آرزوهای غلط خود را کنار بگذارید و دعواها و بگومگوهای خانگی ما را به حساب فاصله مردم نگذارید؛ فاصله مردم از نگرش شما در مراسم تشییع شهید سلیمانی مشخص شد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.