اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

واکنش پزشکی قانونی به گواهی فوت‌های منتشر شده حادثه کرمان

واکنش پزشکی قانونی به گواهی فوت‌های منتشر شده حادثه کرمان

سازمان پزشکی قانونی کشور در این اطلاعیه افزود: با توجه به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص علت فوت درگذشتگان حادثه مراسم تشییع سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گواهی منتشره مربوط به این سازمان نیست.

 سازمان پزشکی قانونی کشور در اطلاعیه‌ای در خصوص علت فوت اعلام شده درگذشتگان حادثه مراسم تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: گواهی منتشره مربوط به این سازمان نیست.

به گزارش روز دوشنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، سازمان پزشکی قانونی کشور در این اطلاعیه افزود: با توجه به انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص علت فوت درگذشتگان حادثه مراسم تشییع سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گواهی منتشره مربوط به این سازمان نیست و یادآور می شود که انجام معاینات متوفیات و صدور گواهی‌ها در این سازمان بر اساس موازین علمی بوده و علل فوت هم بر اساس استانداردهای تعیین علت فوت تدوین و اعلام می‌شود.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: علت فوت مذکور در گواهی منتشره نیز جزو هیچیک از عناوین استاندارد اعلامی این سازمان در گواهی فوت‌های صادره نیست.

نمونه‌ای از گواهی‌های صادره در حادثه مذکور جهت استحضار هموطنان قابل مشاهده است.

حضور جمعیت میلیونی در آیین تشییع پیکر مطهر شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در روز دوشنبه ۱۷ دی ماه موجب جانباختن ۶۱ نفر از هموطنان در کرمان شد.

روز جمعه ۱۳ دی‌ ماه سردار سلیمانی در پی اقدام تروریستی نیروهای آمریکایی‌ در فرودگاه بغداد به شهادت رسید./ایرنا 

بیشتر بخوانید:داریوش ارجمند: برای ملاقات با سردار سلیمانی تا قیامت صبر می‌کنم

کپی