اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

ماموریت آموزش و پرورش از زبان حاجی میرزایی

ماموریت آموزش و پرورش از زبان حاجی میرزایی

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر کار آفرینی تاکید داریم و این موضوع مشترک میان ما و معاونت علمی و فناوری است.

 محسن حاجی‌میرزایی  در مراسم انعقاد تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطهار کرد. روح کار  ما هدفهای مشترکی را دنبال می‌کند و بابد ماموریت‌های مشترک را تمرین کنیم تا به اهداف بلند برسیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ماموریت آموزش و پرورش تقویت روح پرسشگری و پژوهش است، ادامه داد: زمینه گسترده همکاری بین آموزش و پرورش و معاونت علمی وجود دارد و یکی از ساحت‌هایی که باید تسهیل کننده آن باشیم،  علم و فناوری است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌های تلاش‌های مشترک میان این معاونت و ما تعاملات ضروری در حوزه علم و فناوری است تا وجه وجودی آنها تقویت شود،  گفت: بر کار آفرینی تاکید داریم و این موضوع  مشترک میان ما و معاونت علمی و فناوری است.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: روح پرسش‌گری و پژوهش یکی از جنبه هایی است که در آموزش و پرورش ماموریت داریم تقویت کنیم و اکنون بیش از ۶۵۰ هزار پژوهشسرا داریم که البته نیازمند پشتیبانی هستیم همچنین نتایج آنها نیازمند تجاری سازی است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: اگر دانش‌آموزان ما که پژوهش هایی آنها نیاز واقعی را دارد،  بشناسیم،  می توانند توانمندی های خود را تقویت کنیم.

او با اشاره به اینکه جنبه  دیگر کار ما  شناسایی و هدایت استعدادهاست، گفت: افراد از بهره هوشی متفاوتی بهره‌مند هستند و هر یک علایق گوناگون  دارند و یکی از ماموریت‌های ما این است که توانمندی و علایق دانش اموزان را شناسایی و زمینه را برای خدمات مورد نیاز آنها فراهم کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: جمعیت بزرگ با ۱۵ میلیون دانش آموز و ۱۱۰ هزار مدرسه و ۷۷۰ هزار معلم در تمام کشور وجود دارد و در واقع چتر آموزش و پرورش گسترش پیدا کرده است و فرصتی مناسبی  برای استارت آپ‌هاست که به زمینه همکاری برسد.

حاجی‌میرزایی یادآوری کرد: به این همکاری و تفاهم خوشبین هستم و بیش از آنچه این همکاری، شکل گیری الگوهای مشترک و ترکیب آنهاست که برای ما مهم است و باید بهماموریت های  همدیگر کمک کنیم./ایلنا

کپی