اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

رابطه سمی با همسر را ترک کنید

رابطه سمی با همسر را ترک کنید
آرزوکیهان

روابط سمی در زندگی زناشویی می‌تواند منجر به جدایی شده و این روابط علاوه بر زندگی خصوصی می‌تواند کسب و کار شما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، می‌دانیم که هیچ رابطه زناشویی کامل نیست اما باید بدانیم در روابط سمی زوج یا زوجین در نهایت خسته شده و بهتر است از این دایره سمی و بیمارگونه جدا شده و مسیری دیگری را برای زندگی خود انتخاب کنند زیرا از قدیم گفته‌‌اند جلوی ضرر را از هر کجا که بگیری منفعت است.

در روابط درست شما همواره احساس امنیت، شادی، احترام، آزادی دارید درحالیکه در روابط بیمارگونه همه چیز چون یک سم زهرآگین شده و به وجودتان رخنه می‌کند.

باید بدانید در هر رابطه‌‌ای چه در محیط کار، چه در میان دوستان و چه در ارتباط با شریک زندگیتان اگر احساس می‌کنید که شادی و انرژی خود را از دست می‌دهید باید در روابط خود تجدید نظر کنید.

یک همسر سمی یا دوست بد همیشه شما را قضاوت می‌کند و مورد انتقاد قرار می‌دهد. عدم اعتماد در این روابط دیده می‌شود. هیچ رابطه‌‌ای بدون اعتماد نمی‌تواند پیشرفت کند.

همواره احساس خستگی می‌کنید. در یک رابطه بیمارگونه و یا دوستی خسته کننده شما همیشه احساس کسل بودن و خستگی می‌کنید. در حالیکه در روابط خوب شما همواره سبکبال هستید و به دانسته‌هایتان افزوده می‌شود در حالیکه برعکس ذهن، عاطفه و حتی جسمتان در رابطه سمی خستگی را احساس می‌کند.

بی‌جهت خود را فریب ندهید. اقدام علیه عقاید و اخلاقیات خود پس از انتقادهای پی در پی سبب می‌شود تا شما مدام بی‌جهت خود را فریب دهید تا بتوانید ساختار وجودی تان را تغییر دهید اما این کار عدم رضایت را در پی خواهد داشت. همسر شما باید شما را آنطور که دیده و شناخته و ازدواج کرده بپذیرد نه آنطور که خود دلش می‌خواهد.

اصل مهم دیگر آن است که اگر همواره به شریک زندگی خود اعتماد ندارید چه اصراری است که به این رابطه مریض ادامه دهید. زمانی که احساس می‌کنید همسرتان هیچوقت از شما پشتیبانی نمی‌کند چطور می‌توانید برای آینده برنامه ریزی کنید.

در روابط سمی شریک زندگیتان همواره لحنی پرخاشگرانه و عصبی با شما دارد و با شما به شیوه‌‌ای بد رفتار می‌کند. احساس خصومت دائمی است و محبت در این رابطه چندان دیده نمی‌شود. بلکه آنچه که به چشم می‌خورد احساس عصبانیت و ناامن بودن است که به وضوح رابطه سمی را نشان می دهد. رابطه بیمار و سمی الگویی از بی‌احترامی، بی‌اعتمادی و پرخاشگری را نمایان می‌کند.

جالب آنکه همه مسئولیت‌ها بر دوش شماست. در چنین شرایطی همسرتان مسئولیت پذیر نبوده و تمامی مسئولیت‌های بیرون و درون خانه به دوش شما است و رفته رفته احساس می‌کنید که قوایتان در حال تحلیل رفتن است و دیگر توانایی پذیرش این همه مسئولیت را ندارید.

شریک زندگیتان در هیچ کاری با شما مشورت نمی‌کند و به تنهایی تصمیم گرفته و خواسته‌های خود را نیز عملی می‌کند.

با توجه به ویژگی‌های یاد شده بهتر است به روابط بیمار خود پایان داده و مسیری دیگر را برای زندگی خود انتخاب کنید.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.