اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
ارتش آمریکا کلید زد

سیستمی هوشمند برای رصد پشت دیوار

سیستمی هوشمند برای رصد پشت دیوار

ارتش آمریکا از کارشناسان صنعتی درخواست کرده سیستمی بسازند که به سربازان کمک می کند موارد مهم مانند مواد منفجره یا سربازان دیگر را از پشت دیوار شناسایی کنند.

ارتش آمریکا تصمیم دارد فناوری بسازد که به سربازان کمک می‌کند پشت دیوار را ببینند.

در همین راستا آنها خواهان همکاری با کارشناسان صنعتی برای ساخت سیستم STTW هستند. چنین سیستمی به سربازان کمک می‌کند موارد مهم مانند مواد منفجره یا سربازان دیگر را از ورای دیوار شناسایی کنند.

در درخواست ارتش که ماه گذشته برای کارشناسان ارسال شده، آمده است: هدف ما شناسایی سیستم‌های قابل حملی است که به سربازان کمک می‌کند افراد، حیوانات و مواد را از پشت موانع مختلف ردیابی، شناسایی و نظارت کنند.

چنین سیستمی باید بتواند ساختار اتاق‌های مخفی، انبارها و غیره را رد یابی کند. علاوه بر آن سیستم مذکور باید بتواند حرکات انسان را از ورای دیوارها رصد کند و نسبت به اطلاعات بیومتریکی حساس باشد که نشان می‌دهد فرد مهاجم است یا خیر.

در کنار این موارد سیستم باید قابل حمل باشد و با استفاده از یک تبلت یا دستگاهی مشابه که اطلاعات را برای سربازان ترجمه می‌کند، قابل استفاده باشد.

در سال ۲۰۱۸ میلادی گروهی از محققان MIT سیستمی را نشان دادند که با استفاده از هوش مصنوعی سیگنال‌های رادیویی را ردیابی می‌کند که پس از برخورد با بدن انسان بر می‌گردند./مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.