اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

شکوری: اعمال تحریم ها با شعار فیفا و فوتبال در تضاد است

شکوری: اعمال تحریم ها با شعار فیفا و فوتبال در تضاد است

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: فیفا از ما توقعاتی دارد و در مقابل ما نیز این درخواست را داریم مطالبات‌مان حتماً پرداخت شود.

ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره سفر خود به زوریخ و مقر فیفا گفت: روز چهارشنبه تهران را به مقصد زوریخ ترک و جلساتی را با معاون دبیرکل فیفا، خزانه‌دار فیفا، مسئول مالی فیفا، مسئول توسعه فوتبال فیفا، مسئول حسابرسی و انطباق فیفا برگزار کردیم.

وی ادامه داد: بیشترین بحث ما پیرامون مسائل مالی، مطالبات فدراسیون و نحوه دریافت مطالبات بود. همچنین درباره پروژه‌های اجرایی و کمک‌های فیفا  نیز به بحث و تبادل‌نظر پرداختیم. علاوه بر این مطالبات باشگاه‌ها از دیگر مواردی بود که در جلسه با مسئولان فوق مطرح کرده و درباره راهکارهای پرداخت و رفع مشکلات فدراسیون فوتبال ایران با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد، صحبت کردیم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مهمترین بحثی که طبق شعار فیفا مطرح کردیم، این است که ورزش و فوتبال باید از سیاست جدا باشد. همان‌طور که مطلع هستید این شعار فیفاست. متأسفانه این تحریم‌ها بحث سیاسی است که روی فوتبال ما اعمال می‌شود و این امر با شعار فیفا و فوتبال در تضاد است. نمایندگان فیفا این موضوع را قبول داشته و در تلاش هستند تا این مشکل برطرف شود. از طرف فدراسیون فوتبال راهکارهای مختلفی داده شد تا مطالبات خود را دریافت کنیم.

شکوری گفت: مقرر شد حداکثر تا یک یا دو هفته آینده نظر نهایی خود را اعلام کنند و ما بتوانیم به حق فوتبال ایران و  باشگاه‌ها برسیم. نکته مهم دیگر این بود که مسئولان فیفا نظرشان مثبت بود و اعلام کردند در اولین فرصت مطالبات فدراسیون فوتبال ایران را از فیفا به فدراسیون و باشگاه‌ها پرداخت می‌کنند. ما تأکید داشتیم با توجه به اینکه فوتبال از سیاست جداست، فیفا از ما یکسری توقعات و درخواست دارد و در مقابل به‌عنوان عضوی از فیفا، فدراسیون فوتبال ایران نیز این درخواست را دارد که این مبالغ حتماً پرداخت شود./ سایت رسمی فدراسیون فوتبال

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.