اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
مدیر یک اقامت‌گاه بوم‌گردی:

نقش اقامت‌گاه‌ها در حفظ بافت‌های تاریخی

نقش اقامت‌گاه‌ها در حفظ بافت‌های تاریخی

مدیر یک اقامت‌گاه بوم‌گردی گفت: راه‌اندازی اقامت‌گاه‌ها به حفظ سبک سنتی و بافت تاریخی در استان‌ها کمک کرده است.

محمدعلی کردستانی درخصوص سرمایه‌گذاری در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اظهار کرد: سرمایه‌ای که اکنون در اقامت‌گاه داریم بسیار ضعیف است و به‌گونه‌ای نیست که بخواهیم از آن بهره‌برداری کنیم. گرانی بنزین، فصل زمستان و سرد بودن هوا و ناامن بودن جاده کلات از عواملی است که سبب شده است چند ماه مسافر نداشته باشیم.

وی درخصوص رشد اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی، عنوان کرد: اقامت‌گاه‌ها یک مکان سنتی است، مسافران زمانی که در این محیط قرار می‌گیرد، احساس مطلوبی از سفر خود دارند. این موضوع باعث افزایش تعداد مسافران و ایجاد تنوع برای آن‌ها می‌شود که اتفاق خوبی است. در اقامت‌گاه غذاهای سنتی برای مسافران تدارک می‌بینیم و این احساس مثبتی در آن‌ها ایجاد می‌کند. همه این موارد، علاوه بر ایجاد حس خوب در گردشگران، به رشد اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی کمک می‌کند.

این مدیر اقامت‌گاه بوم‌گردی بیان کرد: از نظر ما راه‌اندازی مجموعه اقامت‎گاه‌ها پیشنهاد خوبی بوده است؛ زیرا خانه‌های پدری خود ما نیز احیا شده است؛ این موضوع بهانه‌ای شد تا ما این خانه‌ها و آن سبک سنتی را نگه داشته و مرمت و از تخریب آن جلوگیری کنیم.

کردستانی گفت: انتظار ما از میراث فرهنگی این است که حمایت بیشتری از اقامت‌گاه‌ها داشته باشد، اگر در این زمینه ضعفی داریم با ما همکاری کند یا اگر ایرادی وجود دارد به مشکلات ما نیز رسیدگی کند. ضمنا اقامت‌گاه‌ها در روستا و به ندرت در شهر هستند، بنابراین کاستی‌های زیادی وجود دارد که میراث فرهنگی باید از نزدیک این موارد را ببیند. بنابراین دسترسی کمی به امکانات داریم و انتظار ما این است که میراث فرهنگی این موارد را ببیند و از ما حمایت کند. به علاوه انتظار داریم از نظر تبلیغات با ما همکاری داشته باشند و در خصوص مرمت‌ها و ارائه وام کم‌بهره از ما پشتیبانی کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم تبلیغات برای شناساندن اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی افزود: برای جذب گردشگر و مسافر نیاز به تبلیغات به صورت‌های مختلف و نیز در فضای مجازی احساس می‌شود تا مردم این گونه مکان‌ها را بشناسند. / ایسنا

بیشتر بخوانید:

فعالیت 24 اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایلام

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.