اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مسعود کیمیایی در حاشیه جشنواره و نمایش‌ «خون شد»:

نباید تصمیم شخصی من دیگران را تحت فشار بگذارد

نباید تصمیم شخصی من دیگران را تحت فشار بگذارد
خسرو نقیبی معاون سردبیر

مسعود کیمیایی گلایه دارد. در یکی از این روزهای جشنواره‌ای که خودش را از آن بیرون کشیده، می‌بینمش. فیلمش «خون شد» مثل هر وقت دیگری از این سال‌های نمایش یک فیلم از کیمیایی در جشنواره، موافق و مخالف افراطی دارد اما مهم این است که خود فیلمساز از حاصل نهایی راضی است: «خیلی راحت این فیلم را ساختم.

آقای نوروزبیگی و آقای رنجکشان، شرایطی را مهیا کردند که بعد از مدت‌ها در آرامش کار ساخت یک فیلمم پیش رفت. چیزهایی که این روزها درباره‌شان گفته می‌شود و فشارهایی که به نوروزبیگی وارد شده حق نیست. حق این آدم‌ها که این‌قدر همراه بوده‌اند و رفیق برای «خون شد»، نیست.»
با آقای فیلمساز درباره تصمیمش برای خروج از جشنواره گپ می‌زنیم. از اینکه چه شد آن تصمیم را گرفت و آیا آن تصمیم را پس گرفته است؟ می‌گوید: «این تصمیم شخص من بوده. بعد از این همه سال، خودم برای خودم تصمیم می‌گیرم ... نه از دیگر عوامل فیلم خواسته‌ام چنین کنند و نه راضی به فشارهایی هستم که بر جواد نوروزبیگی آمده. او تهیه‌کننده سلامتی است و می‌خواهد فیلمش را در بهترین شکل نشان مخاطب دهد و پای این فیلم هم ایستاده. تمام قد ایستاده. انصاف نیست این رفتار با او. من برنخواهم گشت اما فیلم با پشتوانه نوروزبیگی در جشنواره هست.»
دوستداران کیمیایی انتقادهایی هم به سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده فیلم تازه‌اش کرده‌اند. مثلاً اینکه‌ شأن کیمیایی رعایت نشده و بهتر بود گروه بازیگران بهتری برای او فراهم می‌شد. از خود او می‌پرسم نظرش درباره این حرف‌ها چیست. سری به تأسف تکان می‌دهد که «برای فضلی انتخاب بهتری بین بازیگرانی که دیدم وجود نداشت. در این سینما مگر چند بازیگر داریم که بتوانند این نقش را بازی کنند؟ سعید آقاخانی به فضلی «خون شد» خون داده. همانی‌است که می‌خواستم. جای من تصمیم می‌گیرند و حرف می‌زنند، بدون اینکه بدانند من چه می‌خواسته‌ام و بعد از این همه سال نمی‌گذارم کسی خودش را به من تحمیل کند.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.