اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

انهدام باند موبایل قاپ ها در پایتخت

انهدام باند موبایل قاپ ها در پایتخت

اعضای باند ۵ نفره که در پایتخت دست به بیش از 50 فقره سرقت موبایل قاپی زده بودند، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار انلاین ،  آذرماه سال جاری پرونده‌ای مبنی بر سرقت تلفن همراه در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس اگاهی قرار گرفت.

 شاکی که یک خانم جوان بود تصاویری از صحنه سرقت گوشی تلفن همراه در اختیار کارآگاهان گذاشت که نشان می‌داد، دو موتور سوار جوان با موتور سیکلت آبی رنگ به شاکی نزدیک شده و ترک نشین در یک لحظه گوشی وی را قاپیده و متواری شده اند.

 سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت  با اشاره به اینکه با مطالعه پرونده مشخص شد که تصاویر مربوط به فروشگاهی در نزدیکی محل سرقت است، گفت: تیمی از کارآگاهی به محل سرقت مراجعه و در تحقیقات میدانی با توجه به اینکه پلاک موتورسیکلت با زنجیر پوشانده شده بود فقط قسمتی از پلاک را به دست آوردند.

وی تصریح کرد: پلاک‌های احتمالی استخراج و مشخص شد که فقط یک پلاک مربوط به موتور سیکلت آبی رنگ است.

وی توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد مالک موتورسیکلت به نام آرتین از سابقه داران کیف قاپی است که چهره اش با ترک نشین هم تطابق داشت و متهم دوم نیز به نام اصغر یکی از سارقان سابقه دار بود و بر اساس قراین، احتمال شناسایی باندی از سارقان قاپ زن متصور شد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی اظهار داشت: با هماهنگی بازپرس شعبه ۲ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران دستور دستگیری هر دو متهم اخذ و در نهایت با تلاش‌های کارآگاهان این اداره هویت و مخفیگاه کلیه اعضای باند ۵ نفره موبایل قاپی به سرکردگی آرتین ۲۵ ساله شناسایی شدند.

کارآگاه نجفی در ادامه افزود: با دستور قضائی در بیست و چهارم آذر ماه در یک عملیات هماهنگ و همزمان و کلیه اعضای باند دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنان دو دستگاه موتورسیکلت مورد استفاده در سرقت‌ها، ۸ عدد رم گوشی‌های مسروقه، ۳ دستگاه گوشی سرقتی، سلاح سرد، ۱۲ میلیون تومان وجه نقد حاصله از فروش اموال سرقتی، ۷۶۸ گرم حشیش و تعدادی کلاه نقاب دار کشف شد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: با توجه به اینکه متهمان سابقه دار بودند در یک هفته اول بازجویی از تمام شگرد‌های ممکن اعم از تمارض و خودزنی و سعی در عصبانی نمودن بازجو و ... برای انکار و طفره رفتن از بازجویی استفاده کردند، ولی با توجه به هوشمندی کارآگاهان این اداره بالاخره کلیه افراد لب به اعتراف گشودند و به سرقت‌های متعدد (بیش از ۵۰ فقره) در سطح شهر تهران به شیوه قاپزنی با موتورسیکلت‌های مختلف اعتراف کردند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه ارزش ریالی اموال سرقتی را دو میلیارد ریال براورد شده است، گفت: تا کنون ۴۳ تن از شاکیان متهمان را شناسایی و با تکمیل تحقیقات متهمان با دستور بازپرس شعبه ۲ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند.

 بیشتر بخوانید/

ثبت 35 فقره سرقت در کارنامه 2 موبایل قاپ

 

 


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.