اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

خدادی: واکنش جهان به ترور حاج سلیمانی حقانیت وی را اثبات کرد

خدادی:  واکنش جهان به ترور حاج سلیمانی حقانیت وی را اثبات کرد

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اقدام ناجوانمردانه امریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و واکنش جهانی به این ترور دولتی، گفت: مردم سراسر جهان با واکنش بی‌نظیر و میلیونی خود، پاسخ شگفت انگیزی به اقدام امریکا در ترور سردار سلیمانی دادند و اثبات کردند قدرت نظامی و رسانه‌ای نمی‌تواند باور مردم به حقانیت و مظلومیت این سردار شهید را تغییر دهد.

محمد خدادی در دیدار با ناصر قندیل سردبیر روزنامه «البناء» لبنان و سرکیس نعوم روزنامه‌نگار لبنانی، درباره توسعه تعاملات رسانه‌ای دوکشور به‌منظور ایجاد درک متقابل در شرایط حساس و پیچیده امروز جهان گفت: اگر در گذشته جریان اخبار و اطلاعات حول یک موضوع مشخص و درباره یک کشور یا یک منطقه خاص صورت می‌گرفت، در حال حاضر شرایط بین‌المللی به‌گونه‌ای از ثبات و آرامش خارج شده است که کسی نمی‌داند در این لحظه چه رویدادی و در چه منطقه‌ای از دنیا در حال وقوع است این امر ناشی از عملکرد منفی ایالات متحده و هم‌دستان ستیزه‌جو و مستکبرش در جهان و منطقه است.

او افزود: در حال حاضر به واسطه تحولات ایجاد شده در حوزه فن آوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی، اخبار رویدادها به سرعت از طریق منابع غیررسمی در شبکه‌های اجتماعی به گردش در می‌آید و در این میان نقش مردم نیز حائز اهمیت بسیاری است.

خدادی درباره اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و واکنش پرشور مردم به آن گفت: مردم سراسر جهان با واکنش بی‌نظیر و میلیونی خود پاسخ شگفت انگیزی به اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی دادند و اثبات کردند قدرت نظامی و رسانه‌ای نمی‌تواند باور مردم به حقانیت و مظلومیت این سردار شهید را تغییر دهد.

ایران هیچگاه شروع‌کننده درگیری‌ها نبوده و همواره به صلح و ثبات منطقه کمک کرده است. در دوران پس از انقلاب ما درگیر جنگ شدیم و موشک خوردیم، بعد خودمان اقدام به ساخت موشک کردیم؛ به عبارتی در مقابله با دشمن، آموختیم که روی پای خود بایستیم.

وی افزود: در طول چهار دهه گذشته با توجه به ناامنی در منطقه، جمهوری اسلامی ظرفیت ضدتروریستی خود را برای مقابله با جریاناتی چون داعش تقویت کرد و برای ثبات منطقه به کار برد. تجربیاتی را که ما از عملیات‌های دفاعی به‌دست آوردیم دیگران توسط مانورهای نظامی کسب کردند. امروز هم با همه توان برای آرامش و امنیت ایران و منطقه در کنار ملت‌ها هستیم./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.