اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اینترنت ایران سریع‌تر از ایرلند، کندتر از آذربایجان

اینترنت ایران سریع‌تر از ایرلند، کندتر از آذربایجان

بر اساس آمار جهانی اسپیدتست، اینترنت موبایل ایران با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت‌برثانیه در رتبه ۷۰ قرار گرفته و در این رتبه‌بندی بالاتر از ایرلند و پایین‌تر از آذربایجان قرار دارد.

طبق این گزارش  اینترنت موبایل ایران از کشورهایی از جمله آذربایجان و گرجستان سرعت پایین‌تری دارد. البته در حال حاضر اینترنت موبایل ایران از ایرلند و آنگولا بالاتر است.
این در حالی است که متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل تا پایان ماه دسامبر ۲۰۱۹، ۲۶.۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود، ۱۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه بوده است.
همچنین در بخش اینترنت پهن‌باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت‌برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده است، جایگاهی که از کشورهایی از جمله مراکش و میانمار پایین‌تر است و البته درمقایسه با کنیا و بولیوی در رتبه بالاتری قرار دارد.
این در حالی است که متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل تا پایان ماه دسامبر ۲۰۱۹، ۱۵.۰۹ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود، ۹.۳۱ مگابیت‌برثانیه بوده است.
متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت‌برثانیه است. رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان، به ترتیب به امارات متحده عربی (۸۵.۲۹ مگابیت‌برثانیه)، کره جنوبی (۸۳.۹۰ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۸۲.۵۹ مگابیت‌برثانیه)، کانادا ( ۷۱.۰۳مگابیت‌برثانیه) و هلند (۶۸.۵۰ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.
متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن‌باند ثابت در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت‌برثانیه است. رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۰۲.۰۵ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۱۶۹.۴۹ مگابیت‌برثانیه)، موناکو (۱۶۱.۸۵ مگابیت‌برثانیه)، رومانی (۱۴۸.۷۶ مگابیت‌برثانیه) و سوییس (۱۴۶.۴۷ مگابیت‌برثانیه تعلق دارد.

/ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.