اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سرقت طلا از 30 زن میانسال

سرقت طلا از 30 زن میانسال

خیر فریبکاری که از ۳۰ زن میانسال دست به سرقت طلا زده بود، دستگیر شد.

  چندی قبل زن میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۶۱ ابوذر از سرقت طلاهایش از سوی یک مرد فریبکار خبر داد . بدنبال شکایت این زن تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند.

 ماموران در تحقیقات از زن میانسال پی بردند که مرد جوانی سوار بر خودرو به سراغ زنان میانسال و محجبه رفته و با نشان دادن چند لباس نو داخل یک کیسه و یک دسته تراول چک ۵۰ هزار تومانی ادعا می‌کرده که حاجتش را گرفته و می خواهد نذریش را به چند مستحق بدهد. سپس با چرب زبانی و اینکه این زنان افراد نیازمندی را می‌شناسندبه وی معرفی کنند.

تیم پلیسی در ادامه پی برد که مرد فریبکار در آخرین لحظه به بهانه اینکه یک انگشتر طلا برای همسرش خریده و بعد از آن متوجه شده که انگشتر بدل است و از طعمه هایش که انگشتر طلا در دست داشتند می‌گوید می‌خواهد کد داخل انگشتر آن‌ها را بررسی کند که دیگر سرش کلاه نرود و زنان میانسال که به رفتار این خیر فریبکار اعتماد کرده بودند انگشترشان را در اختیار مرد جوان که داخل خودرو بوده می‌دهند و این مرد بعد از دیدن انگشتر، انگشتر را داخل کیسه لباس‌ها انداخته و کیسه را تحویل زنان می‌دهد.

در بررسی‌ها مشخص شد مرد فریبکار پایین کیسه لباس‌ها را از قبل سوراخ کرده و زمانیکه انگشتر را داخل کیسه می‌اندازد، انگشتر به کف خودرویش افتاد و زنان با اطمینان بر اینکه انگشتر داخل کیسه لباس‌ها است وقتی به خانه می‌روند متوجه به سرقت رفتن طلاهایشان می‌شوند.

سرهنگ شمسایی فر گفت: ماموران در این مرحله به محل سرقت طلا زن میانسال رفته و در تحقیقات میدانی شماره پلاک خودروی این مرد را به دست آوردند و وقتی به سراغ صاحب خودرو رفتند مشخص شد که وی خودرویش را به مرد دیگری فروخته و وکالت کاری برای تعویض پلاک خودرویش را به وی داده است.

 ماموران با توجه به اینکه متهم برای تعویض پلاک به مرکز تعویض پلاک خودرو می‌رود چند روزی در این مرکز به کمین نشستند تا اینکه متهم سوار بر خودرویش برای تعویض پلاک وارد پارکینگ توسط ماموران شد دستگیرشد.

 متهم پس از دستگیری ادعا کرد که در کار خرید و فروش خودرو فعالیت دارد و در مدت زمانی که برای تعویض پلاک خودرو‌ها از فروشندگان وکالت داشته به سراغ سوژه هایش رفته با نقش پردازی اقدام به سرقت انگشتر‌های طلا کرده و پس از تعویض پلاک سرنخ پلیسی را از بین برده است.

این متهم اعتراف کرد که تاکنون از 30 زن میانسال دست به سرقت طلا زده است.

---

متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شده است و تحقیقات تکمیلی برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

بیشتر بخوانید/دستگیری سارق طلای کودکان در سنندج

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.