اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

500 میلیون تومان برای رهایی از مرگ

500 میلیون تومان  برای رهایی از مرگ

مربی بدنسازی که در جریان درگیری با دوستش او را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود صبح دیروز با پرداخت دیه 500 میلیون تومانی از چوبه دار رهایی یافت.

 معصومه مرادپور

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از بهمن ماه سال 94 به‌دنبال درگیری خونین در یکی از خیابان‌های هشتگرد آغاز شد و در این میان پسر جوانی به نام محسن 30 ساله در اثر ضربه مغزی جان سپرد و فرید به‌عنوان متهم به قتل عمد در حالی که قصد فرار داشت در یک عملیات تعقیب وگریز و شلیک گلوله به پای او زمینگیر و بازداشت شد.
متهم پس از بهبودی روانه زندان شد و در نهایت به قصاص نفس محکوم شد که با تلاش خانواده‌اش توانست با پرداخت مبلغ 500 میلیون تومان به‌عنوان دیه، رضایت خانواده اولیای دم را جلب کند در نهایت صبح دیروز او از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی منتقل شد تا از نظر جنبه عمومی جرم تحت محاکمه قرار گیرد.
در ابتدای این جلسه متهم گفت: من اشتباه بزرگی کرده‌ام که به‌خاطر چند جمله محسن را که یکی از دوستان صمیمی‌ام بود کشتم. اما باور کنید قصدم کشتن او نبود و حالا بشدت پشیمانم و در مدتی هم که در زندان بودم توبه کرده ام. به‌خاطر گلوله‌ای هم که در هنگام فرار به ساق پایم خورده دیگر نمی‌توانم راه بروم و در این مدت هم به حفظ قرآن مشغول شدم و تاکنون سه جزء از قرآن را حفظ کرده‌ام.
پس‌از پایان جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را از نظر جنبه عمومی جرم به 4 سال حبس محکوم کردند که با احتساب مدتی که متهم در زندان بوده است از زندان آزاد خواهد شد.
گفت‌و‌گو با متهم
چرا دوست ات را کشتی؟ همه چیز از یک جر و بحث شروع شد و در یک لحظه به درگیری فیزیکی رسید واقعاً همه چیز در یک لحظه اتفاق افتاد.

---

قبل از اینکه بازداشت بشوی چه شغلی داشتی؟ باشگاه ورزشی داشتم و خودم هم مربی بدنسازی بودم.
الان که فهمیدی می‌خواهی از زندان آزاد شوی چه احساسی داری؟من  در زندان توبه کردم و با حفظ قرآن در تلاش هستم تا مسیر درست زندگی را پیدا کنم. همه چیز را مدیون خدا و بعد هم بخشش خانواده محسن هستم. اگر پایم را عمل کنند و مداوا شوم می‌خواهم کار کنم تا تمام رنج‌هایی را که این مدت خانواده‌ام کشیدند جبران کنم. آنها به‌خاطر من خانه‌شان را فروختند...

 

کپی