اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

انتقاد آقای وزیر از صدا و سیما/حاجی میرزایی:برای ترویج مدرسه سازی بیشتر تلاش کنید

انتقاد آقای وزیر از صدا و سیما/حاجی میرزایی:برای ترویج مدرسه سازی بیشتر تلاش کنید

وزیرآموزش‌وپرورش گفت: صدا و سیما باید نقش بیشتری در فرهنگ‌سازی در خصوص مدرسه‌سازی داشته باشد بنابراین باید مدارس خیرساز را به جامعه معرفی کند و برای نهادینه کردن فرهنگ خیری بیش از پیش تلاش کند.

 پیش از ظهر امروز محسن حاجی میرزایی در دیدار با اعضای هیئت مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با تبریک دهه فجر اظهار کرد: هرکاری کنیم باز هم نمی‌توان قدردان تلاش‌های خیرین بود.

وزیرآموزش‌وپرورش افزود: در چهل سال اخیر بنده هیچ‌کاری بدون آرمان انجام ندادم و از شما خیرین نیز می‌خواهم ابتدا آرمان و اهداف خود را تعیین و سپس برای انجام آن تلاش کنید.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: هرکاری برای تقویت و نهادینه‌سازی فرهنگ خیری نیاز باشد انجام خواهیم داد.

وی اشاعه فرهنگ خیری را جز وظایف جامعه دانست و ادامه داد: باید دید چگونه این فرهنگ را اشاعه دهیم باید به جامعه یادآوری کنیم که این وظیفه ماست لذا باید به هر بهانه‌ای و در هر روز از خیرین تقدیر کرد.

مدرسه سازی


عضو کابینه تدبیر و امید افزود: صدا و سیما نیز باید نقش بیشتری در فرهنگ‌سازی در خصوص مدرسه‌سازی داشته باشد بنابراین باید مدارس خیرساز را به جامعه معرفی کند و برای نهادینه کردن فرهنگ خیری بیش از پیش تلاش کند.

وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم ابتدا یک هدف‌گذاری داشته باشیم مثلاً بگوییم امسال چند مدرسه و در کجاها باید احداث شود تا با انگیزه بیشتری این امر ارزشمند انجام شود.

وزیرآموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: تاکنون در حوزه مدرسه‌سازی در بخش خیرین سیاست‌گذاری مطلوبی نداشتیم لذا رسالت ما این است تا سیاست‌گذاری صحیحی در این زمینه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: کاری کنیم تا پوشش خیرین کامل شود و هرکسی کار خیری می‌خواهد انجام دهد در پوشش همین مجمع انجام دهد.

حاجی میرزایی افزود: برای جذب بیشتر منابع مالی باید ظرفیت‌های لازم را ایجاد کنیم ظرفیت جامعه ما در موضوع خیرین نسبت به آنچه فعلا وجود دارد بیشتر است.

وی گفت: مشارکت تعداد بیشتری در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی برای ما بسیار با اهمیت است.

وزیرآموزش‌وپرورش تصریح کرد: مشارکت خیرین در اداره مدرسه می‌تواند مفید و موثر باشد مدرسه خیرساز باید برنامه‌ای بگذارد و خیر مربوطه را به دانش‌آموزان معرفی کند.

وی افزود: احداث مدرسه باید متناسب با معماری محیط بوم هر منطقه باشد.

همچنین رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تشکر از فعالیت خوب اعضای مجمع خیرین گفت: جشنواره‌هایی که برای تکریم خیرین برگزار می‌شود نیاز به تغییر نحوه برگزاری دارند لذا برخی استان‌ها متقاضی برگزاری بیشتر این جشنواره هستند.

مهراله رخشانی مهر افزود: در سفر به تبریز در راستای نگه‌داشت مدارس مقرر شد انجام تعمیرات اساسی و تجهیز مدارس به سازمان نوسازی سپرده شود لذا این موضوع پس از سال‌ها از بلاتکلیفی خارج شد.

وی افزود: در کنار خیرین بودن بسیار ارزشمند است و هرکدام الگویی برای جامعه هستند در بسیاری از مشکلات اخیر ناشی از حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله خیرین بسیار راهگشا بودند و مساعدت موثری در این زمینه داشتند.

سعید اوحدی معاون حقوقی و امور مجلس وزیرآموزش‌وپرورش نیز در این جلسه تصریح کرد؛ در راستای تکریم خیرین مدرسه‌ساز، سیاست‌گذاری صدا و سیما بر آن شد تا خیرین به عنوان چهره‌های مردمی در تلویزیون معرفی شوند.

بیشتر بخوانید: تلاش حاجی میرزایی برای رتبه بندی بازنشستگان 98 مانند معلمان

گفتنی است؛ در ابتدای این جلسه که شانزدهمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز بود. جعفری مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز گزارشی از مجموعه فعالیت‌های این مجمع ارائه کرد. همچنین خانم میردامادیان رئیس کمیسیون بانوان مدرسه‌ساز گزارشی از عملکرد بانوان مدرسه‌ساز قرائت کرد./ایسنا

کپی