اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

کاهش فروش آیفون به علت شیوع"کرونا"

کاهش فروش آیفون به علت شیوع"کرونا"

به گفته تحلیلگر مشهور و چینی تبار شرکت اپل؛ مینگ چی کو ، اپل در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی حضوری قدرتمند با آیفون 11 در فروش جهانی داشت ، اما چشم انداز سه ماهه نخست سال جاری میلادی این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا چندان چشمگیر نخواهد بود.

 کو پیش بینی می کند که  با احتمال بسیار زیادی شرکت اپل یک کاهش 10 درصدی را در بخش فروش محموله های آیفون تجربه خواهد کرد و در نتیجه فروش این شرکت در سه ماهه اول سال 2020 به 36 الی 40  میلیون دستگاه کاهش یابد.

این آمار در شرایطی منتشر می شود که شرکت فاکسکان(تامین کننده اصلی قطعات آیفون در چین) طی هفته گذشته اطمینان داده بود که هیچ تغییری در روند تولید یا ارائه خدمات اپل رخ نخواهد داد. با این وجود چندان دور از ذهن نیست که آیفون 9 نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. برخی گزارشها نیز حکایت از آن داشتند که احتمالا فروش ایرپادز نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

فروشگاه های اپل در چین تا پایان هفته برای رعایت احتیاط بسته شده اند. اما اگر به اطلاعات کو تکیه کنیم بعید نیست که با توجه به شرایط چین و در ماه های آتی میلادی حتی شاهد کاهش 50 تا 60 درصدی تولیدات اپل در چین باشیم./انتخاب

بیشتر بخوانیم: شناسایی محله‌های مشکوک به کرونا با اپلیکیشن

کپی