اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

اعدام قاتلان مهندس جوان در زندان

اعدام قاتلان مهندس جوان در زندان

عاملان قتل هولناک پسر جوان که قربانی سرقت خودرواش شده بود پس از 5 سال سحرگاه یکشنبه در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شدند.

به‌ گزارش خبرنگار «ایران»، صبح روز یکشنبه این دو پسر جنایتکار که در سال 93 در جریان سرقت خودروی اسپورتیج جوانی به‌نام بهنام او را به قتل رسانده و جسدش را سوزانده بودند به سالن اعدام زندان رجایی شهر منتقل شده و دقایقی بعد مادر مقتول حکم قصاص را با دستان خودش اجرا کرد.

خواهر بهنام در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: امروز بعد از 5 سال و 3ماه اولین روزی است که لبخند را روی لبان مادرم دیدم. صبح که از خواب بیدار شد گفت بار سنگینی که بعد از مرگ بهنام روی دوشم مانده بود بالاخره برداشته شد. احساس می‌کنم روح پسرم در آرامش است.
وی ادامه داد: با آنکه قاتلان به این جنایت اعتراف کرده بودند و محل رها کردن جسد برادرم را به پلیس نشان داده بودند اما هرگز جسد برادرم پیدا نشد و فقط در محل مورد نظر که بیابان‌های اطراف گرمسار بود سوئیچ خودروی پژو 206 برادرم را پیدا کردند که سوخته بود.خواهر بهنام درباره روز حادثه گفت: بهنام تنها پسر خانواده بود. او مهندس ناظر ساختمان بود و به پدرم نیز در کارهای خرید و فروش خودرو کمک می‌کرد. برای فروش یک خودروی اسپورتیج به قیمت 140 میلیون تومان در روزنامه آگهی داده بودند. روز دوشنبه 28 مهر سال 93 پسر جوانی تماس گرفت و قرار گذاشتند تا خودرو را ببیند بعد از توافق‌های اولیه او و دوستش 200 هزار تومان دادند و قرار شد صبح روز بعد برای سند زدن به دفترخانه بروند. ساعت 8 و نیم صبح سه‌شنبه آن دو پسر که نیما و سجاد نام داشتند به‌دنبال برادرم آمدند و سوار خودرو به طرف   دفترخانه رفتند. حدود 10 دقیقه بعد پدرم با بهنام تماس گرفت که او با صدایی ضعیف و بی‌حال گفت در بزرگراه یادگار امام هستند. بعد تلفن قطع شد وقتی پدرم دوباره با تلفنش تماس گرفت یکی از پسرها گوشی را برداشت و به پدرم گفت دیگر پسرتان را نمی‌بینید.
بعد از قطع تماس به پلیس تلفن کردیم و خبر دادیم. با شروع تحقیقات و چهره نگاری متهمان 10 روز بعد خودرو را در کنار خیابانی حوالی پیروزی پیدا کردند و دو روز بعد هم یکی از پسرها به‌نام سجاد دستگیر شد و همان شب هم نیما را دستگیر کردند. آنها به قتل برادرم اعتراف کردند و گفتند با خوراندن آبمیوه سمی او را بی‌هوش کرده‌اند و بعد هم بهنام را به پارکینگ خانه سجاد برده و خفه کرده‌اند. سپس جسدش را بسته‌بندی کرده و به بیابان‌های اطراف گرمسار برده و با ریختن بنزین سوزانده‌اند.
دختر جوان در ادامه گفت: با آنکه تحقیقات گسترده‌ای در محل انجام شد اما هرگز جسد برادرم پیدا نشد. وقتی متهمان در شعبه دهم دادگاه کیفری محاکمه شدند، انگیزه خود را از این جنایت سرقت خودرو اعلام کردند.

---

پدر و مادرم برای هر دو متهم تقاضای قصاص کردند و سرانجام پدرم با پرداخت 270 میلیون تومان دیه مقدمات اجرای حکم قصاص را فراهم کرد و سحرگاه یکشنبه هر دو متهم اعدام شدند و پرونده برادرم بعد از بیش از 5 سال بسته شد.

بیشتر بخوانید/

جوان محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم نجات یافت

 

کپی