اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

علاوی از معترضان درخواست کرد از اختلافات دوری کنند

علاوی از معترضان درخواست کرد از اختلافات دوری کنند

نخست وزیر مکلف عراق از تظاهرکنندگان کشورش خواست که از درگیری و اختلافات دوری گزیده و به مفسدین فرصت ندهند تا عقربه‌های ساعت را به عقب برگردانند.

به نقل از سومریه نیوز، محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مکلف عراق در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: تظاهرات ملت عراق در مخالفتش با اکثریت طبقه سیاسی که کشور را به این سطح از بدبختی رسانده نتایج چشمگیری به همراه داشته است. مهمترین این دستاوردها تدوین قانون جدید انتخابات، ماهیت جدید کمیسیون انتخابات و کنار زدن نامزدهای احزاب برای برعهده گرفتن پست نخست وزیری است.

وی افزود: در پی این مساله، گروهی از نمایندگان مستقل در پارلمان که تعدادشان حدود ۱۷۰ تن می‌شد به خواسته‌های تظاهرکنندگان پاسخ دادند و نام پنج نامزد که اسامی و تصاویرشان در میادین اعتراضات در عراق مطرح شده بود را برگزیدند. این نمایندگان مستقل پس از برخی سوال و جواب‌ها از میان این پنج تن با اکثریت آرا محمد توفیق علاوی را برگزیدند و به حق، محمد علاوی نماینده‌ای از جانب تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز بود.

نخست وزیر مکلف اشاره کرد، ترسناک‌ترین چیزی که فسادان از آن ترس دارند پایان تقسیم‌بندی و سهمیه بندی سیاسی است و آنها می‌ترسند دیگر نتوانند دزدی کنند لذا به دنبال اشاعه آشوب و تنش و تفرقه میان تظاهرکنندگان هستند، از این منبر از تمام تظاهرکنندگان می‌خواهم فتیله آشوب و اختلاف را خاموش کنند و به فاسدان اجازه ندهند عقربه‌های ساعت را به عقب بازگردانند.

علاوی همچنین خاطرنشان کرد: ما تنها با روحیه برادری، محبت و همکاری می‌توانیم کشورمان را نجات دهیم و شکوفایی، رشد و توسعه آن را محقق کنیم و اگر خلاف آن عمل و از آنها چشم‌پوشی کنیم کشورمان به سمت سراشیبی و سقوط سوق خواهد یافت و روحیه اختلاف، درگیری و تفرقه گسترش پیدا می‌کند./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/نگرانی مقتدی صدر درباره عراق

کپی