اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ارسال اطلاعات با لنز هوشمند

ارسال اطلاعات با لنز هوشمند
بیتا میرعظیمی خبرنگار

کمپانی Mojo Vision در حال ساخت اولین لنز تماسی هوشمند واقعی در جهان است تا داده ها و اطلاعات موردنیاز کاربر را بدون تمرکز بر افراد و یا دنیای واقعی به کاربران ارائه دهد.

امروزه لنزهای تماسی هوشمند بسیاری طراحی و ساخته شده است تا کاربران به کمک آن اغلب بیماریهای خود از جمله دیابت و فشار خون را درمان کنند. اما کمپانی Mojo یک قدم فراتر گذاشته و قصد دارد لنز تماسی هوشمندی را طراحی کند تا کاربران در زمان واقعی و بدون توجه به محیط اطراف و همچنین تلفن همراه، به اطلاعات و داده های مفیدی دست پیدا کنند.

 یکی از ایده های بلندپروازانه این شرکت ساخت لنزهای هوشمندی است که در چشمان کارمندان، کارگران و متخصصان قرار می گیرد. تمامی اطلاعات و داده های مرتبط با شغل این افراد در زمان واقعی به این لنز هوشمند ارسال شده و کاربر با تمرکز بر نمایشگر این لنز، می تواند به اطلاعات موردنیاز دسترسی پیدا کند.

محققان اعلام کردند این ایده فناوارنه همانند یک سکوی پرتاپ است تا داده ها و اطلاعات را بسیار سریع تر و سهل تر به کاربران ارسال کنند. این امر ارتباط انسان ها با یکدیگر را آزادتر و واقعی تر کرده و سرعت دسترسی به اطلاعات را برای آن ها بالا می برد. به گفته محققان این طرح، لنزهای تماسی "موجو" قابلیت زوم داشته و با بهره گیری از فناوری واقعیت افزوده و مجازی طراحی و ساخته شده است.

اطلاعات موردنیاز کاربران تنها به خواسته کاربر و با تمرکز وی به این لنز ارسال شده و در دسترس وی قرار می گیرد. بنابراین دسترسی کاربران به داده ها همانند بمباران خبری نیست که علاوه بر برهم زدن آرامش کاربر  گونه ای روان پریشی را برای آن ها ایجاد کند. در همین ارستا محققان تلاش کردند ارسال داده ها را با تمرکز و خواسته کاربر پیوند زده و تنها اطلاعات موردنیاز را همانند یک نمایشگر در مقابل چشمان وی به نمایش دراورد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.