اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

معاون رئیس جمهوری: ایران جزو ۱۰ کشور برتر در حوزه مقالات علمی است

معاون رئیس جمهوری: ایران جزو ۱۰ کشور برتر در حوزه مقالات علمی است

ایران با پیشرفت‌های چشمگیر علمی، اکنون در حوزه مقاله‌های علمی جزو ۱۰ کشور برتر دنیا است.

سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری - روز شنبه در نشست ستاد رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر در عسلویه افزود: مشکل پژوهش پول نیست و این حوزه احتیاجی به صدقه دادن کسی ندارد بلکه باید در این زمینه کارهای بیشتری صورت گیرد.

وی اضافه کرد: صنعت جایی است که در آن طراحی و ماشین سازی صورت می‌گیرد و باید نکات دانشی آن را داشته باشیم.

ستاری ادامه داد: تکنولوژی خریدنی نیست و این موضوع خرید تکنلوژی زایده عقل اقتصاد نفتی است اما باید دانست که تکنولوژی یاد گرفتنی است.

وی افزود: کار دانشگاه نیز محصول دادن نیست و هیچ دانشگاهی دارو و موتور الکتریکی تولید نمی‌کند بلکه این کاری است که شرکت‌های دانش بنیان انجام ‌می‌دهند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری یادآرورشد: محصول حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و این بخش خصوصی است که برای تولید محصول سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی اظهارداشت: شرکت‌های صنعت نفت و گاز نیز باید کارهای پژوهشی خود را برون سپاری کنند که معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری آمادگی دارد تا از این فعالیت‌ها حمایت کند.

ستاری یادآوری شد: این نقص هم بر ما وارد است که در عرصه علم و فناوری حوزه نفت و گاز ورود کمتری داشتیم که باید آن را جبران کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توسعه عسلویه را افتخاری برای نظام و کشور دانست.

استاندار بوشهر نیز در این نشست گفت: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری یک معاونت  خودباوری است که اعتماد به نفس را به نخبگان و جوانان می‌دهد تا نیازهای کشور را بویژه در شرایط تحریم تامین کنند.

عبدالکریم گراوند افزود: با وجود که در تحریم‌ها برای تولید برخی محصولات در عسلویه مشکلاتی وجود داشته ولی اکنون بخشی از نیازهای کشور در عرصه نفت و گاز با تلاش متخصصان ایرانی تامین شده است.

وی ادامه داد: در عسلویه اتفاقات ارزشمندی صورت گرفته و از مدیران نفت و گاز مستقر در عسلویه انتظار این است که ارتباط و پیوند خود را با مدیریت استان بیشتر کنند تا فرصت بیشتری برای اشتغال و تولید استان فراهم شود.

گراوند ادامه داد: در صورت ایجاد این پیوند نخبگان و شایسته‌گان عرصه نفت و گاز بیشتر در این صحنه حضور پیدا می‌کنند.

وی همچنین با تاکید بر  حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: در صورت حمایت نکردن از این شرکت‌ها در شرایط تحریم میل و گرایش شرکت‌ها به استفاده از محصولات خارجی بیشتر می‌شود که این موضوع به اقتصاد کشور آسیب می‌زند./ ایرنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.