اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نظامیان آسیب‌دیده در عین‌الاسد به ۶۴ تن رسیدند

نظامیان آسیب‌دیده در عین‌الاسد به ۶۴ تن رسیدند

مقامات امریکایی در تازه‌ترین اعترافات خود درباره شمار نظامیان آسیب دیده امریکایی در حمله انتقام‌جویانه سپاه پاسداران ایران به پایگاه نظامی این کشور در عراق، اذعان کردند ۶۴ نظامی این کشور دچار آسیب مغزی شده‌اند.


به گزارش شبکه سی.ان.ان، پس از حمله انتقام‌جویانه سپاه پاسداران ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد عراق و  انکار خسارات جانی و مالی رخ‌داده در این پایگاه نظامی از جانب دولت آمریکا، دو تن از مقامات رسمی آن کشور بر اساس آخرین اطلاعات، اذعان کرده‌اند که در ۶۴ تن از نظامیان آمریکایی که زمان حمله در عین الاسد بوده‌اند، علایم آسیب مغزی مشاهده شده است.

چند روز پیش پنتاگون [وزارت دفاع آمریکا] اعلام کرده بود که در ۵۰ نظامی این علایم مشاهده شده است.

طی ۲۲ روز که از زمان وقع حمله موشکی سپاه می‌گذرد هربار مقامات آمریکایی به تعداد بیشتری مصدوم در این حمله اذعان کرده‌اند. دونالد ترامپ ساعاتی پس از این حمله مدعی شده بود که هیچ یک از نظامیان آین کشور کشته یا دچار آسیب دیدگی جدی نشده‌اند، اما به تدریج مقامات پنتاگون به 11، 14، 34، 50 و اکنون ۶۴ نظامی آسیب دیده اذعان کرده‌اند که برخی برای مداوا به آلمان فذرستاده شده‌اند.

چند نفر از مقامات پنتاگون، پیش از این به سی.ان.ان گفته‌اند که تعداد مواردی که تشخیص داده شده‌اند، احتمالا بازهم تغییر خواهد کرد. نزیک به ۲۰۰ نفری که در زمان وقوع حمله در شعاع انفجار بوده‌‎اند، برای [تشخیص] علایم مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

سپاه پاسداران ایران چند روز پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا در بغداد، عملیاتی انتقام‌جویانه را علیه پایگاه نظامی عین‌الاسد در آمریکا انجام داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از این مدعی شده بود که این حمله «هیچ خسارتی» برای آمریکا به بار نیاورده است.

مدتی بعد، وقتی درباره این ضربات مغزی از ترامپ سوال شد، او شدت‌شان را کم جلوه داده و گفت: من شنیده‌ام که آن‌ها سردرد داشته‌اند و یک سری چیزهای دیگر. اما می‌توانم بگویم و خبر بدهم که خیلی جدی نیست./ ایسنا

کپی