اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

واعظی: معامله قرن، نقض آشکار حاکمیت ملت فلسطین است

واعظی: معامله قرن، نقض آشکار حاکمیت ملت فلسطین است

رئیس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه طرح ننگین به اصطلاح معامله قرن قطعا محکوم به شکست است، تاکید کرد: ملت ایران همواره در کنار ملت ستم‏دیده فلسطین است.

محمود واعظی در واکنش به رونمایی از طرح معامله قرن توسط رییس جمهور آمریکا، اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد رونمایی از طرح ننگین و دروغین به اصطلاح معامله قرن از سوی رییس جمهور تروریست آمریکا برای رسمیت بخشیدن به اشغال گری رژیم غاصب صهیونیستی بر سرزمین‌های فلسطینیان و بخصوص قدس شریف بودیم.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه این طرح نقض آشکار حاکمیت ملت فلسطین و نادیده گرفتن اصول و قوانین بین المللی است، تصریح کرد: این طرح ننگین از جانب کسی طراحی و ارائه شده که بارها ثابت کرده به هیچ اصول و قواعد بین المللی پایبند نیست، لذا این طرح در صدد بر هم زدن معادلات جهانی بوده و قطعا محکوم به شکست است.

دکتر واعظی تاکید کرد: از منظر جمهوری اسلامی ایران، تنهاراه حل مساله فلسطین، تکیه بر اراده و خرد جمعی ساکنان اصلی آن سرزمین است که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند نه کسانی که خود اکنون مروج خشونت و ترور در منطقه بوده و برنامه‌‌ای جز بی‌ثبات کردن منطقه خاورمیانه نداشته و ندارند.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به اینکه مساله فلسطین با این طرح‌های خیالی و خیانت بار، هرگز قابل حل نبوده و به فراموشی سپرده نخواهد شد، تصریح کرد: ملّت فلسطین و همه ملّتهای مسلمان منطقه و جهان با اراده‌های مصمم خود، در مقابل آنان خواهند ایستاد و به یاری خدا، فرجام این طرح شکست و بی‌آبرویی دیگری برای آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی منطقه‌‌ای آنان خواهد بود.

وی ادامه داد: این حق مشروع فلسطینیان است که با تمام توان، مبارزه سلحشورانه خود را علیه اشغالگران ادامه دهند تا اهداف ملی خود را محقق سازند.

دکتر واعظی خاطرنشان کرد: اصل تغییرناپذیر این است که قدس پایتخت فلسطین است و تا ابد باقی خواهد بود./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.