اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

پروانه سلحشوری : باید مردم تعیین کننده باشند/ دامنه احراز صلاحیت‌ها تنها به اصلاح‌طلب و اصولگرا محدود نشود

پروانه سلحشوری : باید مردم تعیین کننده باشند/ دامنه احراز صلاحیت‌ها تنها به اصلاح‌طلب و اصولگرا محدود نشود

عضو فراکسیون امید مجلس دهم خواستار بازنگری در احراز صلاحیت های نامزدهای انتخابات شد و گفت: افزایش تایید صلاحیت ها در بالا رفتن مشارکت موثر است و دامنه آن نباید به اصلاح طلب و اصولگرا محدود شود بلکه باید مردم تعیین کننده باشند.

“پروانه سلحشوری” خاطرنشان کرد که رایزنی ها برای نامزدهای احراز صلاحیت نشده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه دارد اما باید تا دوازدهم بهمن منتظر اعلام نظر نهایی شورای نگهبان بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت سیاسی کشور، اظهار کرد: به تحولات اجتماعی امید دارم و امیدوارم که این تحولات، نظام را به همان ریلی که اول انقلاب داشت برگرداند و کشور در مسیر انقلاب به حرکت خود ادامه دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره نقش ردصلاحیت ها در میزان مشارکت در انتخابات نیز تصریح کرد: در حال حاضر، برای شهرهای بزرگ به ویژه  تهران چندان خوش بین نیستم.
سلحشوری مشارکت پایین در برخی انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: در بعضی دوره های انتخابات مجلس، افرادی با ۲۰۰ هزار رای از تهران به مجلس رفتند. در صورت پایین بودن مشارکت هم حادثه خاصی اتفاق نمی افتد

 افزایش تایید صلاحیت ها در بالا رفتن مشارکت موثر است 


وی خواستار افزایش تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان شد و گفت: افزایش تایید صلاحیت ها در بالا رفتن مشارکت موثر است و به نظر من دامنه تایید صلاحیت نباید به اصلاح طلب و اصولگرا محدود شود بلکه باید مردم تعیین کننده باشند.
این فعال اصلاح طلب با اشاره به این موضوع که در زمان نام نویسی انتخابات مجلس از افراد درباره گرایش سیاسی آنها سئوال می شود، افزود: به جز عده کمی، بیشتر نمایندگان مجلس کنونی که عضو احزاب اصلاح طلب بوده اند، صلاحیتشان توسط شورای نگهبان احراز نشده است.
سلحشوری، کارکرد احزاب در ایران را مورد سئوال قرار داد و گفت: مشکلات احزاب به حاکمیت و  حوزه سیاسی ارتباطی ندارد و بیشتر فرهنگی است.

این فعال سیاسی با طرح این  پرسش که آیا احزاب اصلاح طلب یا اصولگرا می توانند زیر چتر یک حزب واحد قرار گیرند و به شکل یک جریان عمل کنند، تصریح کرد: هر وقت احزاب ملی توانستند به عنوان اصولگرا یا اصلاح طلب یا جریان سوم، زیر چتر یک حزب واحد قرار گیرند آن موقع کارکرد اساسی خود را پیدا خواهند کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره ای دوره پنجم مجلس خبرگان دوم اسفندماه امسال برگزار می شود./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.