اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت خبر داد:

نزدیک شدن ویروس کرونا به مرزهای کشور

نزدیک شدن ویروس کرونا به مرزهای کشور

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:با توجه به اینکه یک خانواده چهار نفره چینی در کشور امارات به ویروس کرونا مبتلا شده اند و اخبار تایید نشده از وجود این بیماری در برخی کشورهای منطقه از جمله سودان گزارش شده، این ویروس به مرزهای کشور نزدیکتر شده است.

کیانوش جهانپور اعلام کرد: سازمان بهداشت جهانی امشب برای بررسی اعلام وضعیت جدید ویروس کرونا در ژنو جلسه دارد و اگر وضعیت اضطراری اعلام شود، ممکن است تردد افراد از مبدا چین به کشور ممنوع شود.
 
 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: شایعاتی در برخی رسانه ها در باره وجود مشکوک به ویروس کرونا در کشور مطرح شده که صحت ندارد و در تهران و هیچ شهر دیگر ایران مورد اثبات شده این ویروس را نداریم.
 
وی گفت: هر فردی از مبدا چین بیاید، فرد مشکوک تلقی می‌شود و تحت کنترل قرار می‌گیرد، تاکنون ۲ مورد مشکوک در یزد و ۲ مورد از مبدا چین در یکی دیگر از شهرها داشتیم که نتایج آزمایش ها نشان داد که این افراد ارجاع شده به بیمارستان به ویروس کرونا مبتلا نبودند.
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ادامه داد: در شهر تهران بیمارستان معین، برای افراد مشکوک به ویروس کرونا بیمارستان شهدای یافت آباد و بخش ایزوله عفونی این بیمارستان است و از افراد ارجاع شده هیچ موردی اثبات شده  از این بیماری را نداریم.
 
جهانپور با اشاره به مشاهده مواردی از ویروس کرونا در منطقه مدیترانه شرقی، گفت: با توجه به اینکه یک خانواده چهار نفره چینی در کشور امارات به ویروس کرونا مبتلا شده اند و اخبار تایید نشده از وجود این بیماری در برخی کشورهای منطقه از جمله سودان گزارش شده، این ویروس به مرزهای کشور نزدیکتر شده است و لازم است اقدامات پیشگیرانه از جمله رعایت اصول بهداشتی مانند شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت فاصله حداقل یک متری با افراد مشکوک به بیماری های تنفسی با جدیت بیشتری مورد مردم توجه قرار گیرد./ایرنا 

 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.