اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

AFC اشتباه خود را اصلاح کرد

AFC اشتباه خود را اصلاح کرد

کنفدراسیون فوتبال آسیا که ساعتی قبل، پیش‌شرط بررسی شرایط امنیتی را به میزبانی باشگاه‌های ایرانی در مرحله برگشت لیگ قهرمانان آسیا برگرداند، اشتباه خود را اصلاح کرد.

در حالی که پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا با اصلاح بیانیه اولیه‌ی خود و برداشتن شرط بررسی مجدد شرایط امنیتی اعلام کرده بود میزبانی دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا در ایران برگزار خواهد شد، اما در جدیدترین بیانیه منتشره بر روی خروجی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا موضوع بررسی مجدد شرایط امنیتی به پیش شرط میزبانی ایران افزوده شده است.

AFc در بیانیه‌ای که به تاریخ 9 بهمن (29 ژانویه) منتشر کرده آورده است: "در جلسه 23 ژانویه با نمایندگان ایران در مقر AFC مقرر شد تا بازی های هفته اول، دوم و سوم مرحله گروهی در خارج از ایران و به عنوان میهمان برگزار شود. این بخاطر داشتن زمان برای بررسی مجدد شرایط امنیتی در کشور است".

این اتفاق در حالی رخ داده که تیم تیم مذاکره کننده ایران در مالزی اصرار داشت که با رایزنی آنها با مقامات کنفدراسیون فوتبال مقرر شده است که دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا بدون هیچ پیش‌ شرطی در ایران برگزار شود.

 

ایران از AFC توضیح خواست

فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره دلایل تغییر نظر AFC درباره مشروط شدن میزبانی ایران توضیح خواستند.

پس از آن که کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه‌ای تازه میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله برگشت این مسابقات را مشروط به بررسی مجدد شرایط امنیتی کشور ایران کرد، فدراسیون فوتبال ایران و چهار باشگاه ایرانی در نامه‌ای به دبیرکل AFC خواستار توضیح درباره دلایل این تغییر موضع شدند.

 

 

مهدی علی‌نژاد، معاون قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در این باره به ایسنا گفت: AFC پیش از این در نامه‌ای به صراحت به فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود که بازی های برگشت در ایران برگزار خواهد شد و حتی بیانیه‌ اولیه خود را نیز براساس همین منطق و با توجه به توافقات دو طرف در مالزی تغییر داد اما اینکه امروز موضع جدیدی گرفته جالب و عجیب است.

وی افزود: فدراسیون فوتبال ایران به همراه باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره این بیانیه جدید توضیح خواستند. باید دلیل تغییر نظر AFC مشخص شود.

سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: اتفاقی که افتاده خلاف توافق تیم مذاکره کننده ایرانی با AFC است. به هر حال ما همچنان برای احقاق حق فوتبال ایران تلاش خواهیم کرد.

علی‌نژاد ادامه داد: پس از پاسخ رسمی AFC به نامه جدید فدراسیون فوتبال درباره شرایط پیش روی فوتبال ایران و سیاست فوتبال کشور در قبال میربانی در لیگ قهرمانان آسیا اعلام نظر خواهیم کرد.

 

اصلاحیه مجدد کنفدراسیون فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا بیانیه خود درباره میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را بار دیگر تغییر داد و جمله بررسی مجدد برای بررسی شرایط تیم ایرانی را تغییر داد تا تیم های ایرانی بدون پیش شرط میزبان بازیهای دور برگشت خود شوند.

 

توضیحات سخنگوی فدراسیون فوتبال از روند اصلاح بیانیه ای‌اف‌سی

امیر مهدی علوی درباره اطلاعیه امروز (چهارشنبه) کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت:‌ در توافق صورت گرفته که هفته گذشته در مالزی انجام گرفت، مقرر شد مسابقات دور برگشت گروهی به طور کامل به میزبانی نمایندگان کشورمان صورت پذیرد.

وی ادامه داد:‌ این موضوع به نامه مکتوب کنفدراسیون و اعلام رسمی این موضوع در همان روز جلسه (پنجشنبه سوم بهمن ماه) انجامید.

 

 

سخنگوی فدراسیون فوتبال افزود: بلافاصله پس از انتشار اطلاعیه امروز در تارنمای کنفدراسیون، نامه ای از طرف فدراسیون فوتبال به AFC ارسال شد تا با توجه به مغایرت متن منتشره با توافق مکتوب صورت گرفته، بیانیه منتشره اصلاح شود. براین اساس دقایقی پیش با پیگیری های صورت گرفته خبر در تارنمای کنفدراسیون اصلاح و با عنایت به توافق صورت گرفته و تاکید بر میزبانی تیم های ایرانی منتشر شد.

کنفدراسیون آسیا امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دیدارهای هفته‌های اول، دوم و سوم نمایندگان ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در خارج از خانه برگزار شده و سپس دیدارهای برگشت آنان در خاک ایران انجام خواهد شد و دلیل این جابجایی را استفاده از این فاصله به منظور بررسی شرایط امنیتی داخل ایران عنوان کرده بود که البته دقایقی بعد بخش مربوط به بررسی شرایط امنیتی را حذف کرد./ ایسنا و ایسنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.