اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

امشب مراسم گلدن گلوب فرانسوی برگزار می‌شود

امشب مراسم گلدن گلوب فرانسوی برگزار می‌شود

امشب مراسم گلدن گلوب فرانسوی با نام مراسم لومیر ، در سالن المپیا در پاریس برپا می‌شود.

 ایزابل هوپر، بازیگر مشهور فرانسه ریاست این مراسم را به عهده خواهد داشت و کوستا گاوراس وروبرتوبنینی از مهمانان ویژه این مراسم خواهند بود. امروز ۲۷ ژانویه ۲۰۲۰ بیست و ‌پنجمین دور این مراسم به طور مستقیم از کانال پلوس پخش می‌گردد که همیشه مراسم جشنواره کن ‌و اسکار را گزارش کرده است.

هیات داوران گلدن گلوب فرانسوی را منتقدین خارجی که در فرانسه مقیم و عضو آکادمی هستند تشکیل می‌دهند که از بیش از سی کشور جهان هستند از جمله : سوئیس، انگلیس، امریکا، ایران، برزیل، اسپانیا، اسراییل، تایوان، مکزیک، بلغارستان، شیلی، ایتالیا، بلژیک، المان و … .

درابتدا در سیزده رشته از بین تمامی فیلمهای فرانسوی که درسال ۲۰۱۹ بنمایش عمومی در آمده اند، درشته های بهترین فیلم، کارگردانی، سناریو، فیلمبرداری، هنرپیشه مرد ، زن ، بهترین فیلم اول وغیره انتخاب می‌شوند و امسال در مراسم ،جایزه های نهایی داده می‌شود. دربین کاندیداها بیشترین امتیاز را فیلم بینوایان  ساخته لاج لی  و یک افسر یک جاسوس (متهم می‌کنم) اثر پولانسکی بدست آورده اند. منتقد ایرانی مقیم پاریس، محمد حقیقت برای دومین سال بعنوان یکی از اعضا در داوری شرکت کرده است و قراراست جایزه یکی از برندگان را به او اهدا کند. مراسم از ساعت شش بعداز ظهر به وقت فرانسه آغاز می‌شود و حدود دوساعت ونیم طول خواهد کشید./سینما سینما

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.