اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

حمله گرگ‌های گرسنه به تبریز شایعه بود

حمله گرگ‌های گرسنه به تبریز شایعه بود

 

فرماندار شهرستان تبریز، اورژانس و معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی حمله گرگ‌ها به شهروندان تبریزی را تکذیب کردند.

شب گذشته شایعه حمله گرگ‌های گرسنه به تبریز و آسیب‌دیدگی تعدادی از شهروندان در فضای مجازی بازنشر شد، در حالی‌ که این خبر از سوی اورژانس آذربایجان شرقی به عنوان اولین نهاد رسمی، فرماندار شهرستان تبریز و معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی تکذیب و مراجعه مصدومین این حادثه به مراکز درمانی رد شد.

به گزارش «تبریز بیدار» هنوز هیچ‌کدام از مسئولین ذیربط تبریز، مستنداتی در خصوص حمله گرگ‌ها به شهروندان تبریزی ارائه نکرده‌اند.

در همین خصوص بهروز مهدوی - فرماندار شهرستان تبریز – هم این خبر را جعلی خواند و تاکید کرد: در صورتی که شایعه حمله گرگ‌ها به تبریز صحت داشت، به طور حتم اداره کل محیط زیست اطلاع‌رسانی می‌کرد. البته این موضوع طبیعی است که بعضی حیوانات در فصل سرما برای تامین غذای مورد نیاز خودشان به داخل شهرها بیایند.

همچنین به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داود غنی‌پور معاون محیط طبیعی اداره حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی هم ضمن تکذیب خبر حمله گرگ‌های گرسنه به مردم در شهرک طالقانی تبریز، گفت: شب گذشته با این سامانه و آتش‌نشانی تماس گرفته و خبری مبنی بر مشاهده چند قلاده گرگ در شهرک طالقانی و سفیر امید تبریز اعلام شد که به اتفاق عوامل آتش‌نشانی و حفاظت محیط زیست با ۵ اکیپ عازم محل شدیم.

با اهالی منطقه صحبت کردیم و با توجه به اینکه تا ساعت ۱ بامداد در منطقه حضور و گشت و کنترل داشتیم هیچ آثاری از گرگ‌ها مشاهده نشد، ضمن اینکه از اهالی خواستیم اگر کسی بر اثر این اتفاق احتمالی، آسیب دیده به ما معرفی شود که تاکنون موردی به ما مراجعه نکرده است.

این مقام مسئول افزود: در گفت‌وگو با مردم محلی مشخص شد یک سگ از این منطقه عبور کرده، اما مستنداتی مبنی بر حمله‌ور شدن گرگ‌ها به شهروندان به دست نیامد. اگرچه این موضوع غیرمحتمل نیست و ممکن است یک حیوان از داخل شهر عبور کرده باشد، چراکه در هوای سرد حیوانات برای سیر کردن خود به داخل شهرها می‌آیند و ممکن است افراد سگ ولگردی را دیده باشند و به دلیل ناکافی بودن قدرت تشخیص، حیوان را به اشتباه گرگ دیده باشند، اما در حال حاضر آنچه مسلم است اینکه طبق پایش‌های صورت گرفته توسط اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی و آتش‌نشانی تاکنون حمله گرگ‌ها به شهر تبریز تایید نشده است./ ایران‌آنلاین

 

کپی