اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

فیلم زندگی سردار قاسم سلیمانی ساخته می شود

فیلم زندگی سردار قاسم سلیمانی ساخته می شود

شهردار تهران گفت: از رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می‌خواهم که در مورد شخصیت قاسم سلیمانی از طریق یک کار حرفه‌ای تصویری اقدام کنند و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

 پیروز حناچی صبح امروز در مراسم افتتاح ۷ سالن سینمایی جدید پردیس سینمایی ملت با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی با تأکید بر اینکه تشییع پیکر این سردار بعد از تشییع پیکر امام خمینی یکی از وقایع تاریخی دوره معاصر است، گفت: سردار قاسم سلیمانی علاوه بر اینکه یک سردار موفق بود اما عملکردش به گونه‌ای بود که هم موجب رضایت خدا و هم موجب رضایت مردم بود.

بیشتر بخوانید: آخرین ساعات زندگی سردار سلیمانی چگونه گذشت؟ آخرین دست نوشته حاج قاسم و برنامه 5 سال آینده

وی با اشاره به خاطره رئیس اقلیم کردستان در خصوص نقش قاسم سلیمانی در مبارزه علیه داعش در اربیل گفت: دیدید که بعد از شهادت قاسم سلیمانی همه مسیحیان، ایزدی، سنی و ... داغدار شهادت وی شدند و این نشان دهنده رفتار و منش وی بود.

سردار قاسم سلیمانی

حناچی با ذکر خاطره‌ای از شهید احمد کاظمی یار دیرین قاسم سلیمانی گفت: در سال ۸۲ که زلزله بم رخ داد و ۲۰ هزار نفر از ساکنان بم جان خود را از دست داده و تعداد زیادی مجروح شدند. به یاد دارم که اگر فرودگاه بم نبود هفت الی هشت هزار نفر از مجروحان دیگر نیز به تلفات اضافه می‌شدند و در روز دوشنبه بعد از زلزله در دو اتاق هواشناسی فرودگاه بم مسئولان در حال ارائه گزارش به رئیس جمهور وقت بودند که شهید احمد کاظمی با همان لهجه غلیظ اصفهانی اعلام کرد که از عصر جمعه تا شنبه ۱۵۰ پرواز در فرودگاه پوشش داده شد و حتی احمد خرم وزیر وقت راه نیز در برج مراقبت کار تنظیم پروازها را انجام می‌داد که جا دارد در اینجا برای خرم که شنیده‌ام دچار ناراحتی و کسالت شده‌اند نیز آرزوی سلامتی کنم و این خاطره از کمک‌های عظیم مردم و مسئولان نشان دهنده نقش موثر سرداران در حوادث مختلف است.

بیشتر بخوانید: بازتاب شهادت سردار قاسم سلیمانی در رسانه‌های جهان

وی با بیان اینکه پردیس سینمایی ملت کانون عرضه هنر در تهران است که در ساخت آن نیز به ارزش‌های معماری توجه زیادی شده است، گفت: با افتتاح‌های امروز ظرفیت پردیس سینمایی ملت تقریبا دو برابر می‌شود و در صدد آن هستیم که مشکلات زیربنایی این پردیس همچون کمبود پارکینگ و... را نیز رفع کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در چهارمین دهه انقلاب هستیم و امسال در جشنواره فیلم فجر اقدامات ویژه‌ای انجام می‌شود، گفت: ما اگر می‌خواهیم در عرصه هنر ارتقا یابیم باید عرصه رقابت را فعال کنیم و یکی از عرصه‌های رقابت جشنواره است و وظیفه ملی ما است که این فضاها را برای داشتن رقابت فراهم کنیم.

حناچی با بیان اینکه ما به عنوان شهرداری تهران در جهت اهداف مدیریت شهری از این جشنواره حمایت کردیم و حمایت‌های ما نیز همیشه مالی نیست بلکه بستر را برای کار فراهم کردیم تا اتفاقات خوبی ایجاد شود، گفت: معتقدیم که پر کردن اوقات فراغت مردم در بهتر شدن حال آن‌ها و کاهش تألمات روحی به خصوص حالا که در شرایط سخت اجتماعی و اقتصادی هستیم، نقش مهمی دارد.

دستور شهردار تهران برای ساخت فیلمی از زندگی سردار سلیمانی


وی خطاب به امرودی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: از امرودی می‌خواهم که در مورد شخصیت قاسم سلیمانی از طریق یک کار حرفه‌ای تصویری اقدام کنند و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد و پیگیری‌های لازم را انجام دهد تا اثری فاخر و در شأن سردار قاسم سلیمانی ساخته شود چرا که وی نقش زیادی در امنیت داشتند و کافی است که شما تصور کنید مجبور بودیم با داعش در کشورمان مبارزه کرده و یا داعش در بیخ گوش کشورمان فعال بود . معتقدم که زحمات این افراد به مانند قاسم سلیمانی را نباید هیچ وقت فراموش کنیم.

وی افزود: ما در شرایط سختی به سر می‌بریم و از نظر منابع مالی با مشکلاتی مواجه هستیم اما تلاش می‌کنیم که فضاهای مناسب برای اوقات فراغت مردم ایجاد کنیم./ایسنا

کپی