اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

ایجاد حدود ۶ هزار فرصت شغلی در روستاهای کرمانشاه

ایجاد حدود ۶ هزار فرصت شغلی در روستاهای کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ایجاد پنج هزار و ۹۲۵ فرصت شغلی در سطح روستاها و مناطق عشایری استان خبر داد.

حسن عزیزی روز دوشنبه اظهار داشت: این تعداد فرصت شغلی با پرداخت سه هزار و ۲۵۸ میلیارد و ۶۴۹ میلیون ریال تسهیلات به سه هزار و ۳۴۲ طرح ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بیشترین اشتغال ایجاد شده مربوط به روستاهای هرسین با یک هزار و ۲۳۱ فرصت شغلی با پرداخت تسهیلاتی به میزان ۲۹۱ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال به ۷۰۸ طرح ایجاد شده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: شهرستان کرمانشاه نیز با ایجاد ۸۷۱ فرصت شغلی پس از دریافت تسهیلاتی به مقدار یک هزار و هفت میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال برای ۲۰۸ طرح در رتبه دوم ایستاده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، سومین شهرستانی که در ایجاد اشتغال عملکرد بهتری داشته را مربوط به گیلانغرب دانست و گفت: در این منطقه ۶۶۹ فرصت شغلی در پی پرداخت ۲۳۷ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال به ۵۸۷ طرح ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در هر کدام از شهرستان های صحنه، قصرشیرین، اسلام آبادغرب و سنقروکلیایی نیز بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

عزیزی، همچنین تعداد طرح های اشتغالزایی پیش پذیرش شده در بانک ها را چهار هزار و ۷۷۴ مورد ذکر کرد و گفت: این طرح ها در صورت پرداخت ۱۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد و ۲۵۶ میلیون ریال تسهیلات امکان ایجاد ۱۱ هزار و ۶۵۵ فرصت شغلی را دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تاکنون با سه هزار و ۴۳۸ طرح برای پرداخت تسهیلاتی به میزان سه هزار و ۷۶۰ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال انعقاد قرارداده شده است.

کرمانشاه جزو استان های برتر کشور در زمینه پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در سطح روستاها است.
نرخ بیکاری کرمانشاه در پاییز امسال از سوی مرکز آمار ۱۶.۳ درصد اعلام شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۱۵۰ هزار نفر بیکار است که هر سال هفت هزار و ۵۰۰ نفر به این تعداد اضافه می شود. / ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.