اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

رئیس بخش سوختگی بیمارستان سوانح سوختگی مطهری تاکید کرد

کارگران درصدر حوادث سوختگی الکتریکی/اغلب آن ها بیمه نیستند

کارگران درصدر حوادث سوختگی الکتریکی/اغلب آن ها بیمه نیستند

رئیس بخش سوختگی بیمارستان سوانح سوختگی مطهری گفت: مطالعاتی که انجام شده، نشان می دهد بیشتر افرادی که دچار این نوع سوختگی ها می شوند، کارگران ساختمانی هستند که اغلب آنها از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار نیستند.

به گزارش ایران آنلاین، سید حمید صالحی با اشاره به اینکه سهم سوختگی الکتریکی در حوادث سوختگی کشور کمتر از ۱۰ درصد است، افزود: متاسفانه آنچه در سوختگی های الکتریکی مهم است، اینکه بیشتر مرگ و میرها در صحنه برق گرفتگی رخ می دهد.

رئیس بخش سوختگی بیمارستان سوانح سوختگی مطهری ادامه داد: هر چند سوختگی الکتریکی نسبت به سایر سوختگی ها از شیوع کمتری برخوردار است، اما با ضایعات و مشکلات منجر به ناتوانی فرد آسیب دیده همراه است. به طوری که بالای ۳۰ درصد موارد به قطع عضو می انجامد.

وی به از کار افتادگی و تحمیل بار مالی به اقتصاد سلامت و کشور به عنوان دیگر تبعات سوختگی الکتریکی اشاره کرد و گفت: مطالعاتی که انجام شده، نشان می دهد بیشتر افرادی که دچار این نوع سوختگی ها می شوند، کارگران ساختمانی هستند که اغلب آنها از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار نیستند. و این حوادث، هزینه های زیادی به خانواده فرد آسیب دیده و جامعه تحمیل می کند.

صالحی، بر ضرورت توجه به امر پیشگیری و رعایت نکات ایمنی در محیط کار تاکید کرد و افزود: متاسفانه توجه به ایمنی کار برای پیشگیری از آسیب های الکتریکی مخصوصا در کارگران ساختمانی مغفول مانده است. لذا، به نظر می رسد که دستگاه هایی مثل وزارت نیرو، شهرداری ها و...، باید نسبت به موضوع ایمن سازی محیط کار توسط کارفرما حساس باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.