اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۴۵۰ هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۴۵۰ هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: با ورود موج سوم ملخ صحرایی از مرز پاکستان به استان، از اوایل آذرماه سال جاری تاکنون کار مبارزه با آفت در سطح ۴۵۰هکتار از اراضی شهرستان های سرباز، کنارک، چابهار و فنوج انجام شده است.

غلامحسین تیموری یکشنبه ۶ بهمن ماه در بازدید از نحوه مراحل انجام مبارزه با ملخ های صحرایی افزود: در این مرحله  با توجه به جابجایی مداوم ملخ صحرایی در روز از یک منطقه به منطقه دیگر، مبارزه شبانه با ملخ صحرایی را در دستور کار قرار داده و در بدو ورود این آفت در نقاط مرزی مبارزه انجام می‌شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان تصریح کرد: ملخ صحرایی در شبها تحرک کمتری دارند و مبارزه شبانه بهترین فرصت برای نابودی آنها می باشد.

تیموری بیان کرد: تاکنون در سطح ۲۳۰هکتار در شهرستان سرباز،۱۰۰هکتار در شهرستان کنارک، ۱۰۰هکتار در شهرستان چابهار و۲۰هکتار نیز در شهرستان فنوج کار مبارزه با این آفت صورت گرفته و کار رصد و مبارزه با ملخ صحرایی همچنان ادامه دارد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان همچنین بدلیل اهمیت مبارزه با این آفت خطرناک از همه بهره برداران بخش کشاورزی خواست در صورت مشاهده هرگونه دستجات ملخ مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کنند./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

احتمال هجوم و پرواز دسته جمعلی ملخ‌های صحرایی به استان بوشهر از بهمن ماه

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.