اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

نکات مهم برای سلامت در محل کار

نکات مهم برای سلامت در محل کار
آرزوکیهان

زندگی کردن به سبک زندگی سالم برای افراد معانی متفاوتی دارد اما سلامتی و شادی نکات ضروری زندگی است که می‌تواند سبب شود همواره از گذر زمانتان لذت ببرید و حتی در محل کار نیز فردی شاداب و باانگیزه باشید.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، رعایت نکات زیر می‌تواند شما را در داشتن بدنی سالم کمک کند و حتی سلامت در محل کارتان را نیز تضمین کند.

ناهار خود را در محل کارتان میل کنید

همواره دقت کنید که سیستم بدنتان چطور کار می‌کند و روزانه چه میزان کالری به بدنتان می‌رسانید. پیشنهاد می‌شود ناهار خود را سرکار آورده و هر روز در محل کار ناهار بخورید در آن زمان با همکاران خود گپ بزنید.

همیشه یک بطری آب پر داشته باشید

اگر همیشه یک بطری آب همراه داشته باشید به خوبی می‌دانید که با توجه به شلوغی سر کارتان روزانه چقدر آب به بدنتان می‌رسانید و زمانی که بطری اب خالی می‌شود می‌توانید از جایتان بلند شده و عضلات خود را کش دهید تا بطری را دوباره پر از آب کنید.

سعی کنید تا میزان دقیق آب را در نظر گرفته و روزانه آن را مصرف کنید.

صندلی پشت میزتان را تنظیم کنید

زیاد نشستن می‌تواند عواقب بسیار بدی را برای شما به همراه داشته باشد. طولانی نشستن می‌تواند دیابت و بیماری‌های قلبی را در دراز مدت نصیب بدنتان کند. بنابراین توصیه می‌شود گاهی ایستاده کار خود را انجام دهید که البته کار آسانی نیست و یا می‌توانید پس از صرف زمان طولانی بلند شده و چندین قدم بردارید.

نوع نشستن پشت میز

حالت بدنی درست را برای نشستن پشت میز کارتان انتخاب کنید. به صورتی که وزن و تراز بدن هنگام نشستن رعایت شده و قوز نکنید. داشتن عضلات سالم می‌تواند به شما کمک کند عمری طولانی‌تر داشته باشید.

میان وعده غذایی بخورید

پس از صرف ناهار ساعت ۴ تا ۵ بعدازظهر امکان دارد احساس شدید گرسنگی به سراغتان بیاید برای این زمان نیز میان وعده‌‌ای سبک شامل سبزیجات، حمص، بادام و یا غلات سبوس دار در نظر بگیرید.

به طور منظم ورزش کنید

تنها ورزش کردن می‌تواند سلامتی و شادی را برایتان همراه داشته باشد. افرادی که از لحاظ فیزیکی فعال ترند کمتر به سرماخوردگی و بیماری‌های متداول مبتلا می‌شوند. اگر زمان کافی دارید مرتب باشگاه بروید. می توانید حرکات یوگا را نیز در برنامه روزانه تان بگنجانید.

تمیزی میز کار

همیشه میز کار خود شامل رایانه، موس، بطری آب، خودکار و. . روی میزتان را تمیز نگهدارید. مطمئن باشید که همه چیز همواره تمیز است و از این وسایل باکتری یا میکروبی به بدنتان منتقل نخواهد شد.

از تماس با همکاران بیمار دوری کنید

بسیار دیده شده که همکارمان عسطه یا سرفه می‌کند بهتر است برای مقابله با انتقال بیماری فاصله خود را با همکار بیمارتان حفظ کنید. به عبارتی از هر گونه ارتباط با افراد بیمار در محل کارتان بپرهیزید تا او سلامتی‌‌اش را بدست آورد و شما را مبتلا نکند.

---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.