اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

آغاز تحقیقات قضایی برای سانحه هوایی ماهشهر/ دلیل حادثه مشخص شد

آغاز تحقیقات قضایی برای سانحه هوایی ماهشهر/ دلیل حادثه مشخص شد

در پی خارج شدن هواپیماى کاسپین از باند فرودگاه بندر ماهشهر خوزستان، تحقیقات قضایی درباره علت این سانحه در حال انجام است.

محمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماهشهر در رابطه با سانحه هواپیمای کاسپین در بندر ماهشهر گفت: در پی خارج شدن هواپیماى کاسپین از باند فرودگاه بندر ماهشهر خوزستان، تحقیقات قضایی درباره علت این سانحه در حال انجام است.

وی افزود: با حضور در صحنه و بررسی علت حادثه، کمیته ویژه در این رابطه تشکیل شده است.

وی افزود: تیم کارشناسى بررسى سانحه نیز از تهران در حال اعزام به شهرستان هستند.

---

گفتنی است، هواپیمای شماره ۶۹۳۶ که ساعت ۶:۳۵ صبح امروز از تهران به مقصد بندرماهشهر پرواز کرد در زمان فرود از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. علت حادثه پس از بررسى اعلام خواهد شد. تمام مسافران در سلامت کامل هستند و صدمه‌ای نیز به هواپیما وارد نشده است.

همچنین رضا جعفرزاده  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در این باره گفت : پرواز تهران ـ ماهشهر هواپیمایی کاسپین صبح امروز پس از فرود در باند فرودگاه ماهشهر از باند خارج شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: آسیبی به مسافران وارد نشده است و علت حادثه در دست بررسی است.

تیم کارشناسان سازمان هواپیمایی به محل حادثه اعزام شدند

همچنین جعفرزاده اعلام کرد: تیم کارشناسان سازمان هواپیمایی به منظور بررسی چگونگی خروج هواپیمای شرکت هواپیمایی کاسپین از باند فرودگاه ماهشهر اعزام شدند و دلیل این موضوع منوط به اعلام نتایج بررسی‌های تیم کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری است.

دلیل حادثه هواپیما در ماهشهر مشخص شد

محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان گفت: علت حادثه هواپیما در ماهشهر این بوده که که خلبان دیر لندینگ کرده است و هواپیما هنگام فرود از باند خارج شده است.

هواپیمای مسافربری شرکت کاسپین که از تهران در حال فرود در فرودگاه ماهشهر بود به علت دیر لندینگ کردن خلبان از باند خارج شد و به سمت یک منطقه مسکونی رفت.

 هواپیمای مسافربری شرکت کاسپین که ساعت ۶و ۳۵ دقیقه امروز از تهران برخاسته بود تا مسافران خود را به ماهشهر برساند دچار حادثه شد و از باند خارج شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان در تشریح این حادثه به خبرنگار مهر گفت: دلیل حادثه به بررسی بیشتری نیاز دارد ولی خوشبختانه به مسافران طبق بررسی‌های اولیه آسیب نرسیده است.

---

محمدرضا رضایی افزود: بر اساس اعلامی که به ما شده علت این حادثه این بوده که که خلبان دیر لندینگ کرده است و همین امر باعث شده که هواپیما هنگام فرود از باند خارج شود و با سرعت در منطقه مسکونی حوالی فرودگاه حرکت کند.

 

 بیشتر بخوانید/

خروج هواپیمای ماهشهر تهران از باند پرواز

 


 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.