اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

دام مرد هزار چهره برای دختران جوان پایتخت

دام مرد هزار چهره برای دختران جوان پایتخت

مرد هزار چهره که با اغفال دختران جوان و جلب اعتماد از آنها دست به کلاهبرداری ۲۰ میلیارد ریال زده بود ، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایران انلاین ،  هفتم خرداد امسال زن جوانی با مراجعه به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 6 تهران و طرح شکایتی گفت که مورد کلاهبرداری۱۰ میلیارد ریالی قرار گرفته است.  بدین ترتیب پرونده ای در این زمینه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارسال شد.

شاکی با حضور در اداره چهاردهم به کارآگاهان گفت: ۲ ماه پیش از طریق فضای مجازی با فردی به نام(همایون) آشنا شدم که خود را یک فعال اقتصادی و سرمایه گذار معرفی کرد بعد از چند روز مراوده، پیشنهاد یک طرح اقتصادی مبنی بر فروش طلا و جواهر را به من داد و قرار شد مبلغی را برای سرمایه گذاری به او بدهم.

وی ادامه داد: در مرحله اول مقداری طلاجات شخصی ام به ارزش ۲ میلیارد ریال را به او سپردم و در مراحل بعدی با ترفندهایی اعتمادم را جلب و مبالغی از من دریافت کرد که در مجموع حدود ۱۰ میلیارد ریال به او سپردم و بعد از گذشت مدتی همایون غیب شد و هر چه با وی تماس گرفتم جواب نداد و متوجه شدم از من کلاهبرداری کرده است.

شاکی درخصوص ویژگی‌های  این کلاهبردار به کارآگاهان گفت: وی بسیارشیک پوش  ، مبادی آداب و خوش رفتار بود و همین طرز رفتار او باعث جلب اعتماد من شد تا جایی که این برخورد وی موجب شد پیشنهاد ازدواجش را قبول کنم.

  کارآگاهان در گام بعدی به بررسی محل‌های قرار و تردد همایون پرداختند  و با پایش اطلاعاتی و تحقیقات میدانی عکسی از او به دست آوردند.

 تنها سرنخ بدست آمده از این کلاهبردار به کارآگاهان کمک کرد که با تطبیق چهره وی با متهمان و مجرمان سابقه دار آدرس و مشخصات واقعیش را به دست آورند.

 با توجه به اینکه مجرم خود را به اسم‌های مختلف معرفی کرده بود امکان به دست آوردن مخفیگاهش میسر نشد سرانجام مشخص شد متهم با هویت جعلی در یکی از هتل‌های لوکس تهران اقامت دارد و با دستور بازپرس پرونده در ۲۷ دی ماه دستگیر شد.  او در ابتدا هویت خود را همان هویت جعلی معرفی کرد که در نهایت لب به اعتراف گشود .

متهم در اعترافاتش گفت: حدود یک سال است از طریق فضای مجازی با دختران جوان آشنا می‌شدم و با اعمال و رفتار متقلبانه اعتماد آنها را جلب و پس از فریب سوژه‌ها مبالغی از آنها دریافت کردم و سپس متواری می‌شدم و اغلب مبالغی که از سوژه ها به دست می‌آوردم بین ۵۰۰ تا یک میلیارد ریال بود تا این سوژه آخر که حدود ۱۰‌ میلیارد ریال از وی کلاهبرداری کردم .

---

  متهم در پایان گفت تاکنون نزدیک  ۲۰ میلیارد ریال از طعمه هایم  کلاهبرداری کرده ام. این مجرم کلاهبردار با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۶ تهران به منظور شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت .

بیشتر بخوانید/اغفال سایبری دختر جوان به بهانه ازدواج

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.