اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

دایناسورها نیز همچون پرندگان سر از تخم بیرون می آوردند

دایناسورها نیز همچون پرندگان سر از تخم بیرون می آوردند
آرزوکیهان

دانشمندان چینی با پرتاب پرتوهای نوترون موفق شدند تا تحقیقات گسترده ای بر تخم های دایناسور یافت شده در این کشور انجام دهند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، با پرتاب پرتو نوترون روشن شد که دایناسورها هم همچون پرندگان امروزی سر از تخم در آورده و سیکل رشدشان شبیه به پرندگان امروزی بوده و تنها زمان رشد جنین دایناسورها  باجنین پرندگان  متفاوت بوده است.

دانشمندان چینی با همکاری محققان آلمانی بر تخم های دایناسور 66 تا 88 میلیون ساله تحقیقات خود را انجام داده و اعلام کردند که تاکنون فرضیه های مختلفی بر نوع تولد دایناسورها از تخم وجود داشته و همواره تصور می شد روند رشد دایناسورها شبیه به رشد جنین کروکودیل های امروزی بوده باشد اما یافته های جدید روشن کرد که دایناسورها نیز به صورت پرندگان سر از تخم بیرون می آوردند.

دکتر «تائویانگ» از نویسندگان این تحقیقات در این باره گفت:« پرتونگاری با اشعه ایکس از تخم ها امکان پذیر نبود اما با استفاده از پرتاب نوترون ها تخم ها را بررسی کردیم.با تحلیل میزان کلسیم و جاگیری جنین و مقایسه جنین هر تخم متوجه شدیم که رود رشد تخم ها شبیه به تخم پرندگان بوده است و فرضیه رشد و تکامل جنین به صورت جنین کروکودیل ها منتفی خواهد بود.»

 

---
---
---
---
---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.