اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
بسیاری از افراد رد صلاحیت شده، معتقد به اسلام، نظام و رهبری هستند

باهنر: دلسوزان نظام برای تجدید نظر در تأیید صلاحیت‌ها تلاش کنند

باهنر: دلسوزان نظام برای تجدید نظر در تأیید صلاحیت‌ها تلاش کنند

گروه سیاسی/ محمد رضا باهنر از چهره های شاخص اصول گرا هم خواستار تجدید نظر در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم شد. در روزهای گذشته و در پی اعلام نتایج هیات های مرکزی استانی که رد صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان را به همراه داشت، عملکرد شورای نگهبان مورد انتقاد قرار گرفته است.

 از رئیس جمهوری که بر رقابتی بودن انتخابات تاکید کرد تا رئیس مجلس که دلایل رد صلاحیت بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس را نادرست خواند. شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هم در آخرین نشست خود با تشریح اینکه امکان ارائه لیست انتخاباتی در همه حوزه ها را ندارد عملا کار را به اعلام نتایج بررسی  شکایات نامزدها محول کرد و در حقیقت در انتظار تجدید نظر شورای نگهبان ماند. حالا به نظر می رسد فارغ از  زاویه های متفاوت برخی نقدهای جریان ها و شخصیت های سیاسی به همراه حقوق دانان، آنچه محور مشترک بین آنهاست درخواست تجدید نظر در عملکرد هیات های نظارت است بخصوص که فرصت این اقدام هنوز باقی است و شورای نگهبان در بررسی نتایج شکایات نامزدها می تواند این درخواست را مد نظر قرار دهد.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اشتباهات در احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس گفت: ساختار ثبت نام در انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها نیازمند اصلاح است و دلسوزان نظام باید برای تجدید نظر در رد صلاحیت‌ها تلاش کنند.
به گزارش ایرنا، محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خواست جامعه اسلامی مهندسین است. وی با اشاره به رد صلاحیت تعداد زیادی از نامزدهای انتخابات مجلس اضافه کرد: وقتی شورای نگهبان باید صلاحیت بیش از ۱۶ هزار نفر را بررسی کند کار سخت می‌شود و شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها تقصیر ندارد اما این ساختار بررسی باید متحول شود چرا که ممکن است در آینده ۱۰۰ هزار نفر برای نامزدی مجلس ثبت نام کنند. این نماینده سابق مجلس با اشاره به حضور افرادی با سابقه‌های ضعیف اجرایی در مجلس گفت: کسانی باید وارد مجلس شوند که سلسله مراتب رشد را در طول زمان طی کرده باشند و یک دفعه از ستوانی به سرداری نرسیده باشند. باهنر با بیان این موضوع که برای انقلاب باید کادرسازی می‌کردیم، افزود: برخی را فقط ملک‌الموت می‌تواند از صندلی قدرت جدا کند.
وی بر تلاش برای احراز صلاحیت تعداد بیشتری از نامزدهای انتخابات تأکید و خاطرنشان کرد: برخی نامزدهای انتخابات، امام جمعه هستند ولی به خاطر عدم التزام به اسلام احراز صلاحیت نشده‌اند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه بسیاری از افراد رد صلاحیت شده، معتقد به اسلام، نظام و رهبری هستند، از همه دلسوزان نظام خواست برای تجدید نظر در تأیید صلاحیت‌ها تلاش کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.