اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

در اثر بارش برف و کولاک؛

بارش برف راه دسترسی ۹۸ روستا در آذربایجان غربی را مسدود کرد

بارش برف راه دسترسی ۹۸ روستا در آذربایجان غربی را مسدود کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از مسدود شدن راه ۹۸ روستا در استان در اثر برف و کولاک خبر داد.

ارسلان شکری بااشاره با ورود سامانه بارشی طی ۲۴ ساعت گذشته به آذربایجان غربی و وقوع کولاک شدید در محورهای ارتباطی استان افزود: بارش برف و وقوع کولاک شدید باعث مسدودی راه ارتباطی روستاها به  تعداد ۶ روستا در ارومیه، ۲۵ روستا در مهاباد، ۲۰ روستا در شهرستان پیرانشهر ، ۴ روستا در شاهیندژ، ۱۷ روستا در سلماس، ۷ روستا در خوی، ۱۵ روستا در چالدران و ۴ روستا در چایپاره  شده است که تا ۲۴ ساعت آتی بازگشایی خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: در این مدت محورهای چالدران – آواجیق، چالدران – شوط، چالدران – قره ضیاء الدین، سردشت – مهاباد، سردشت – پیرانشهر، پیرانشهر – تمرچین، تکاب – شاهین دژ، مهاباد – بوکان، خوی – چالدران و خوی – رازی با کولاک شدیدی مواجه شدند که با تلاش راهداران این مجموعه آسیب جانی متوجه مردم گرفتار در این شرایط آب و هوایی نامناسب نشد.

شکری گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته جهت جلوگیری از انسداد شریان های اصلی عملیات برف روبی به حجم ۷۵۰ کیلومتر در ۵۳ مرتبه انجام شد.

شکری با تاکید بر رها سازی بیش از ۲۰۰ خودرو در محورهای استان اظهار کرد:  تناژ مصرفی شن و نمک در سطح محورهای ارتباطی جهت جلوگیری از یخبندان ۵۴۰ تن بود که در جریان این عملیات افزون بر ۲۰۰ نفر از همکاران راهداری به انجام این عملیات راهداری زمستانی اقدام کردند.

این مقام مسئول با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ اضافه کرد: ۶۸ راهدارخانه استان آماده اسکان مسافران گرفتار در برف و کولاک بوده و مسافران می‌توانند در صورت گرفتار شدن در کولاک از طریق تلفن ۱۴۱ به نزدیک‌ترین راهدارخانه مراجعه کنند./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

بارش برف راه ارتباطی ۷۰ روستای استان اردبیل مسدود کرد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.