اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

کاهش زمان ثبت شرکت‌های تجاری به ۳ روز

کاهش زمان ثبت شرکت‌های تجاری به ۳ روز

مدت زمان ثبت شرکت‌های تجاری در تهران تا اردیبهشت سال آینده به سه روز کاهش پیدا می‌کند.

 

«فرهاد دژپسند» عصر شنبه در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار افزود: وزارت اقتصاد برای روان تر کردن فعالیت های اقتصادی، حذف مقررات زاید و کاهش زمان صدور مجوزها را در دستور کار دارد و در این رابطه اقدامات مهمی را انجام داده است.

وزیر اموراقتصادی و دارایی با بیان اینکه وزارت اقتصاد برای این هدف، اراده جدی دارد، اضافه کرد: برای حذف هر مجوز کسب و کار و یا کاهش زمان صدور آن زنجیره ای از بررسی ها و اقدامات کارشناسی توسط تیم های حرفه ای و با همکاری دستگاه های اجرایی انجام می شود تا بهبود محیط کسب و کار را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: کشور باید بر مبنای توانمندی های علمی و فکری جوانان، مدیریت شود، کارآفرینان جوان باید مسائل و مشکلات کسب و کار خود را صریح و بی واسطه مطرح کنند.

وزیر اموراقتصادی و دارایی اضافه کرد: لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شورای اسلامی شده که تصویب آن می تواند تاثیر زیادی در سهولت کسب و کار و بهبود ۲۰ رتبه ای جایگاه ایران در شاخص زیر گروه مربوط داشته باشد.

وی گفت: دشمنان در پی افزایش فشارهای اقتصادی هستند، بنابراین باید به افزایش درآمدهای مالیاتی توجه داشت.

وزیر اموراقتصادی و دارایی اضافه کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی به معنای فشار به مودیان خوش حساب و قدیمی نیست، بلکه تلاش شده است که پایه های مالیاتی جدید تعریف شده و از فرار مالیاتی جلوگیری شود.

وی با اشاره به برنامه بهره برداری از گمرک الکترونیک و هوشمند، اضافه کرد: دولت برای بهبود فضای کسب و کار توجه داشته و تاکنون ۴۴ جلسه در این باره برگزار شده است./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.