اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

دستگیری فروشنده سکه های قلابی در شمال پایتخت

دستگیری فروشنده سکه های قلابی در شمال پایتخت

مردی که اقدام به فروش سکه تقلبی به یکی از مشتریانش کرده بود، دستگیر و مغازه‌اش پلمب شد.

 به گزارش خبرنگار ایران آنلاین ،  30دی  امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام کرد که یک واحد طلافروشی اقدام به فروش سکه‌های تقلبی به وی کرده است . در همین راستا پرونده‌ای تشکیل شد و تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. 

ابتدا شاکی به مقر پلیس دعوت شد ،این فرد در اظهارات خود به ماموران گفت: حدود یکسال پیش به  یک مغازه طلافروشی در محدوده میدان تجریش رفته و پنج عدد سکه تمام بهارآزادی خریدم، حدود یک سال بعد با توجه به اینکه در شرف ازدواج بودم و به پول نیاز داشتم تصمیم به فروش سکه‌ها گرفتم اما با مراجعه به صرافی متوجه شدم که سکه ها تقلبی است. این درحالی بود که سکه‌ها به‌صورت وکیوم شده و دارای آدرس و شماره تماس است.

با اخذ این اظهارات، سکه‌ها توسط کارشناسان مربوطه بررسی و تقلبی بودن آن محرز شد. بدین ترتیب ،شناسایی متهم پرونده در دستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و آنان پس از اخذ دستور قضایی با حضور در محل اقدام به دستگیری فروشنده متخلف و پلمب واحد صنفی وی کردند.

---

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که برای فروشنده سکه‌های تقلبی پرونده‌ای تشکیل شده و تحقیقات از وی در این خصوص ادامه دارد.

 

کپی