اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

ملکه انگلیس لایحه برگزیت را امضا کرد

ملکه انگلیس لایحه برگزیت را امضا کرد

گروه جهان / الیزابت دوم، ملکه انگلیس روز پنجشنبه به وقت محلی قانون خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت را امضا کرد. همان‌طور که یکی از سخنگویان کاخ باکینگهام اعلام کرده است، لایحه برگزیت با امضای ملکه انگلیس اکنون به قانون تبدیل شده است. همچنین دیروز جمعه رؤسای کمیسیون و شورای اروپا برگزیت را امضا کردند.

به‌گزارش گاردین، نمایندگان هر دو مجلس عوام و اعیان انگلیس روز چهارشنبه توافق دولت این کشور با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت را تصویب کرده بودند و روز پنجشنبه با امضای ملکه تقریباً کار تمام شد و تا 6 روز دیگر در 31 ژانویه انگلیس رسماً از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. دیروز جمعه هم اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا و شارل میشل، رئیس شورای اروپا برگزیت را امضا کردند.
هنگامی که بوریس جانسون حدود 7 ماه پیش به‌عنوان نخست‌وزیر انگلیس انتخاب شد، قول داد برگزیت را در موعد مقرر یعنی 31 اکتبر 2019 اجرایی کند اما از آنجا که ترکیب پارلمان انگلیس به گونه‌ای بود که احزاب مخالف مانع اقدامات جانسون می‌شدند، انتخابات زودهنگام پارلمانی برگزار کرد و حزبش در این انتخاب پیروزی قاطعانه‌ای کسب کرد. جانسون پس از پیروزی، با خیال راحت تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را 31 ژانویه 2020 اعلام کرد و 6 روز دیگر این اتفاق خواهد افتاد. البته بنا بر طرح جانسون، انگلیس 6 روز دیگر پس از خروج از اتحادیه اروپا، وارد «دوران گذار» می‌شود، به این معنا که بروکسل و لندن 11 ماه فرصت دارند به یک توافق جامع درباره جزئیات برگزیت برسند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.