اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

وزیر دفاع امریکا: تعداد آسیب‌دیدگان حمله موشکی به عین الاسد را نمی‌دانم

وزیر دفاع امریکا: تعداد آسیب‌دیدگان حمله موشکی به عین الاسد را نمی‌دانم

وزیر دفاع امریکا در پاسخ به این سوال که چه تعداد از سربازان امریکایی پایگاه نظامی عین‌الاسد پس از حمله موشکی ایران دچار آسیب مغزی شده‌اند،‌ اظهار بی‌اطلاعی کرد.

 

مارک اسپر روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگاران و در خصوص اینکه چه تعداد از سربازان آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی عین الاسد پس از حمله موشکی ایران، دچار آسیب مغزی شدند گفت: این موارد معمولا  گزارش نمی شود اما می توانیم برایتان پیگیری کنیم. من تعداد آنها را نمی دانم اما بیشتر آنها سرپایی هستند.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این سوال که یعنی این صدمات جدی نیست، گفت: من پزشک نیستم و نمی توانم در این باره ارزیابی داشته باشم. معمولا این ارزیابی از سوی پزشکان حرفه‌ای ما انجام می شود.

با گذشت نزدیک به دو هفته از حمله موشکی ایران در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی، مقامات آمریکایی همچنان در تلاشند تا تلفات انسانی این حملات را کتمان کنند.

سردار احمد وحیدی وزیر پیشین دفاع جمهوری اسلامی ایران اما نظر دیگری دارد و می گوید: ترامپ در شرایطی پنهان‌کاری می‌کند که ما اطمینان داریم حمله موشکی به پایگاه آمریکایی حداقل ٧٠‌ کشته و ٢٠٠ زخمی را به دنبال داشته است.

با توجه به فقدان ارائه ارزیابی از خسارات مادی و تلفات انسانی در پایگاه عین الاسد، «بیل پاسرل» نماینده کنگره در نامه‌ای به پنتاگون خواستار شفاف‌سازی در این مورد شده است./ ایرنا


 

کپی