اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

باارزش‌ترین ارزهای دیجیتالی کدامند؟

باارزش‌ترین ارزهای دیجیتالی کدامند؟

امروزه ارزهای مجازی متعددی راهی بازار شده اما همچنان بیت‌کوین باارزش‌ترین ارز دیجیتالی در جهان محسوب می شود.

ارزهای دیجیتالی مانند یک گردباد بازارهای مالی جهان را در نوردیده‌اند و با وجود نگرانی های گسترده از احتمال سوء‌استفاده از این ارزها در امور مجرمانه ای نظیر پولشویی و تامین مالی تروریسم، استفاده از آن ها در کشورهای مختلف رو به گسترش است. در این گزارش کوتاه با ارزشمندترین ارزهای دیجیتالی در جهان آشنا می شوید.

۱-بیت کوین

بیت کوین شناخته شده‌ترین و در عین حال قدیمی‌ترین ارز دیجیتالی معتبر دنیا محسوب می شود که در سال ۲۰۰۹ به جهان معرفی و راه اندازی شد. تاکنون بیش از سه چهارم کل بیت کوین های موجود استخراج شده اند و ارزش بیت کوین های موجود در بازار در حال حاضر نیز ۱۵۶.۵۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۲- اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم از سال ۲۰۱۵ وارد بازارها شد و یکی از محبوب‌ترین ارزهای مورد استفاده در قراردادهای هوشمند به شمار می رود. ارزش اتریوم های موجود در بازار در حال حاضر ۱۷.۵میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۳- ریپل

با وجود این که هدف از معرفی ارز دیجیتال ریپل، تسهیل تراکنش های بین شرکت ها و موسسات مالی بزرگ بود، اما حالا این ارز به یک ارز دیجیتالی محبوب تبدیل شده است و ارزش ریپل های موجود در بازار در حال حاضر ۹.۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۴- بیت کوین کش

بیت کوین کش یک ارز دیجیتالی مشابه بیت کوین است که در سال ۲۰۱۷ توسعه داده شد. این ارز دارای تعرفه‌های ارزان تری در مقایسه با بیت کوین است و ارزش بیت کوین کش های موجود در بازار در حال حاضر ۵.۷۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۵- بیت کوین اس وی

بیت کوین اس وی نیز یکی دیگر از ارزهای دارای عملکرد مشابه بیت کوین است که پروتکل های امنیتی بیشتری در مقایسه با بیت کوین کش دارد و به همین دلیل نیز هزینه استخراج آن بالاتر است. ارزش بیت کوین اس وی های موجود در بازار در حال حاضر ۵.۵۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۶- تتر

تتر یک ارز دیجیتالی است که به گونه‌ای توسعه داده شده که دارای ثبات قیمتی بیشتری باشد. این ارز متکی به دلار کانادا، روپیه هند و یورو بودهو ارزش تترهای موجود در بازار در حال حاضر ۴.۱۱ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۷- لایت کوین

لایت کوین در سال ۲۰۱۱ و با تکیه بر چارچوب های استاندارد بیت کوین طراحی و عرضه شد. سرعت انتقال و میزان استخراج این ارز دو عامل متمایز شدن لایت کوین از بیت کوین است. ارزش لایت کوین های موجود در بازار در حال حاضر ۳.۵۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

/ایسنا


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.